►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Чому поліція розшукувала ферму коноплі
За даними поліції Вест-Мідлендс, криптоферма використовувала електроенергію, яка надходила від незаконної врізки в мережу. Внаслідок цього у місцевого постачальника Western Power було викрадено електроенергії на «кілька тисяч фунтів».
Рейд на складське приміщення було здійснено через те, що всі зовнішні ознаки відповідали класичній наркотичній фермі. Поліція провела розвідку та отримала всі зовнішні підтвердження: ферма використовується для вирощування конопель.
Як зазначили в поліції, склад активно відвідувало «надто багато людей у різний час доби», було виявлено багато проводів та вентиляційних каналів, а поліційський безпілотник зафіксував джерело тепла в приміщенні. Зазвичай, це ознаки класичної фабрики конопель.
Читати також: Глава JPMorgan радить «триматися подалі від біткоїна»
Що відбулося далі
У поліції повідомили, що видобуток криптовалюти сам по собі не є незаконним. Однак, за викрадення електроенергії з мережі поліція конфіскувала обладнання та розглядатиме можливість його вилучення назавжди.
На момент рейду в підрозділі нікого не було, жодних арештів не проводилось. У поліції повідомили, що шукатимуть власника ферми.
Як виріс курс біткоїна
Протягом тижня криптовалюта зуміла відіграти майже все, що втратила кілька днів тому, коли ціна одного біткоїна опускалася до $34,7 тис.
Проте згідно з даними інтерактивної таблиці «Мінфіну» станом на 12:33 за Києвом 31 травня курс біткоїна становить $36 252,00. Тож, вартість першої криптовалюти знову під загрозою.
Читайте також: Голова Банку Японії розкритикував біткоїн і підтримав стейблкоїни
Як змінювався курс криптовалюти
- У лютому 2020 року на фоні падіння світових фондових ринків біткоїн впевнено зростав. 9 лютого ціна криптовалюти перетнула позначку в $10 тис. вперше з жовтня 2019-го.
- Ціна криптовалюти 13 березня 2020 року впала на 32% - до $3915, що було найнижчим показником з березня 2019 року.
- 11 травня 2020 року відбувся «халвінг» біткоїна (BTC). Основне завдання цього механізму, закладеного у протокол роботи мережі блокчейна понад десяти років тому — контролювати емісію криптовалюти і стримувати її інфляцію.
- Станом на 28 липня 2020 року з початку карантину біткоїн подорожчав в 3 рази.
- Станом на 21 жовтня 2020 року курс біткоїна, який обвалився на початку вересня, досяг $12,291 тис.
- 22 жовтня 2020 року вартість біткоїна піднялася до річного максимуму.
- 4 листопада 2020 року, в день президентських виборів у США, курс біткоїна перевищив $14 тис.
- 16 грудня біткоїн встановив відразу три рекорди, а 30 грудня 2020 року курс біткоїна піднявся до $29 тис.
- Станом на 8 січня 2021 року вартість біткоїна перевищила $40 тис.
- 22 лютого п. р. ціна біткоїна перевищила $58 тис., 13 квітня — $62,7 тис., оновивши історичний максимум.