► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Позиція МВФ
Джеррі Райс нагадав, що програма Фонду спрямована на допомогу країні в умовах нинішньої кризи. Серед основних тем залишаються збереження незалежності Нацбанку та продовження політики гнучкого обмінного курсу, середньострокова фіскальна стабільність, боротьба з корупцією і поліпшення корпоративного управління.
«Раніше в цьому році ми провели віртуальні перемовини з українською владою про прогрес у здійсненні політики і реформ. Дискусії були продуктивними, але щодо статусу України, то необхідно досягти більшого прогресу для завершення першого огляду за програмою», — підкреслив офіційний представник МВФ.
Читайте також: Зміна влади в Нафтогазі. Що буде зі співпрацею з МВФ і курсом найближчим часом (відео)
Очікування України
Міністр фінансів Сергій Марченко 19 квітня заявив, що Україна звужує коло невирішених питань з МВФ.
Радник президента з питань економіки Олег Устенко додав, що країна рухається в напрямку отримання коштів від Міжнародного валютного фонду, черговий транш може бути до вересня.
Правляча фракція «Слуга народу» у Верховній Раді впевнена, що парламент до 1 червня ухвалить усі необхідні закони для подовження співпраці з Міжнародним валютним фондом у рамках виділення траншу Україні на $5 млрд.
Читайте також: Міністр фінансів озвучив, коли Україна може отримати новий транш від МВФ
Контекст
МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR 3,6 млрд (близько $5 млрд) з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.
Після виділення першого траншу намічалися чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня 2020 року, а також червня 2021 року — із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня торік і 15 травня і 15 жовтня — 2021-го. Розміри другого і третього траншів — по $700 млн, третього — $560 млн і заключного четвертого — $980 млн. Передбачалося, що віртуальна місія з першого перегляду програми працюватиме 13−23 липня минулого року, проте цей план було порушено.
Віртуальна місія з першого перегляду програми stand-by, що тривала з кінця 2020 року, в середині лютого цьогоріч завершилася без рекомендації про виділення другого траншу, а глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України.
Читайте також: Світ виходить з кризи: ключові тези Весняних зборів МВФ та Світового банку від глави НБУ
Люнгман підкреслив важливість збереження проведених Нацбанком реформ і прогресу в зміцненні незалежності НБУ із захистом його від надмірного зовнішнього тиску, наявності чіткого плану скорочення фіскального дефіциту, відмови від контролю над цінами на газ і вирішення питання довгострокової моделі електроенергетики країни, а також дотримання принципу доброчесності антикорупційних органів і судової системи.