Відмивання доходів
З початку року служба направила до правоохоронних органів 288 матеріалів в рамках заходів з протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення.
У зазначених матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією коштів і з вчиненням іншого злочину, становить 22,4 млрд грн.
Корупція
У тому числі Держфінмоніторингом в першому кварталі направлено правоохоронцям 43 матеріали в рамках розслідування фактів відмивання коштів, отриманих від корупційних діянь, розкрадання і привласнення державних коштів і майна, вони містять інформацію про операції на загальну суму 1,3 млрд гривень.
Читайте також: Держфінмоніторинг за рік виявив підозрілих операцій на 92 млрд
Фінансування тероризму
Крім того, в першому кварталі Держфінмоніторинг направив до правоохоронних органів 22 матеріала щодо фінансових операцій осіб, які можуть бути пов'язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму чи закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж України.
Раніше повідомлялося
-
Верховна Рада 6 грудня 2019 року ухвалила закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».
-
Втілення норм закону забезпечує зокрема, збільшення суми фінансових операцій, які підлягають обов'язковому фінмоніторингу (з 150 тис. грн до 400 тис. грн) з одночасним зменшенням кількості ознак таких операцій (з 17 до 4).