Що відомо
Міністр повідомив про створення нової робочої групи Казначейства і Банку Англії, яка працюватиме над питанням про створення цифрової валюти центрального банку (CBDC).
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Ми запускаємо нову робочу групу Казначейства і Банку Англії для координації дослідницької роботи над потенційною цифровою валютою центрального банку (CBDC)», — зазначив він.
Britcoin? # UKFW21 https://t.co/Slk5lwUvrV
— Rishi Sunak (@RishiSunak) April 19, 2021
Як пише РБК, банк Англії, в свою чергу, заявив, що цифрова валюта може стати новою формою грошей для домогосподарств і підприємств, при цьому вона не замінить готівку і банківські депозити, а буде існувати разом з ними.
Регулятор підкреслив, що остаточного рішення про створення CBDC поки не ухвалено.
Читайте також: Цифрові валюти ЦБ повинні функціонувати разом зі звичайними грошима — Пауелл
Цифрова валюта стає популярною
- 54% центробанків в світі, що беруть участь в опитуванні Світового банку ще в 2019 році, в даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
- 32% поки не вивчали питання.
- Тільки 15% після проведення досліджень прийняли рішення не випускати CBDC.
- Раніше «Мінфін» писав, що цифрову ієну в середині літа почав тестувати центробанк Японії.
- Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард припустила, що цифровий євро може бути випущений вже в найближчі чотири роки.
- На даний момент ближче всіх до випуску власної цифрової валюти наблизився Китай. Пілотне тестування цифрового юаня почалося в країні ще в жовтні 2020 року.
НБУ працює над цифровою гривнею
Як писав «Мінфін», Нацбанк України готовий випустити електронні гроші - е-гривню.
У 2018 році Нацбанк вже впроваджував пілотний проєкт і тестував використання електронних грошей серед своїх співробітників. Тестування базувалося на технології блокчейн і інфраструктурі платіжної системи «Простір».
В обіг було випущено обмежений обсяг електронної гривні - трохи більше 5000 грн. Вся емісія е-гривні увійшла в обіг готівки поза банками.