Обсяг інтервенцій Національного банку з купівлі іноземної валюти за 1−8 лютого 2021 року становив $160 млн, а обсяг міжнародних резервів НБУ збільшився до $28,7 млрд.
Що сприяло зміцненню гривні
«Факторами, які сприяють зміцненню курсу гривні, залишаються позитивна кон’юнктура на світових товарних ринках (хоча стрімке зростання світових цін на нафту та природний газ дещо погіршило умови торгівлі для України) та значний попит іноземних інвесторів на активи країн, що розвиваються», — зазначив Данилишин.
Читайте також: Чому владі не вигідна сильна гривня
Проте це не сприяє оптимізму вітчизняних експортерів, підкреслює голова Ради НБУ. Промислові підприємства зберігають песимізм щодо перспектив розвитку їх ділової активності. Проведене Держстатом опитування промислових підприємств щодо їх очікувань у наступні три місяці підтвердило результати аналогічного опитування, проведеного Нацбанком у січні, про що писав «Мінфін».
Негативний баланс очікувань промислових підприємств на січень — березень 2021 року став найглибшим з квітня — червня 2020 року.
На думку Данилишина, це свідчить про хронічну нестачу внутрішнього попиту, яке визначає песимістичні очікування підприємств як щодо майбутнього виробництва, так і щодо перспектив збереження робочих місць. Водночас баланс очікувань щодо зміни обсягу іноземних замовлень на виробництво продукції (експортного попиту) у промисловості в наступні три місяці також негативний, підкреслює голова Ради.
Курс гривні та ОВДП
Обсяг гривневих ОВДП у власності нерезидентів за тиждень зріс на 1,7 млрд грн до 96,5 млрд грн, що становить 10,9% гривневих ОВДП в обігу, навів цифри голова Ради НБУ.
Читайте також: Збільшення обсягів ОВДП у власності нерезидентів відображає загальносвітовий тренд — Данилишин
На його думку, підтримці високого попиту на державні цінні папери з боку нерезидентів сприяє їх висока дохідність, яка під час першого аукціону 02 лютого становила 11,77%, що майже на 50 б. п. вище, ніж середньозважена вартість розміщень у січні та на 200 б. п. — порівняно з лютим 2020 року.
Збільшили свої вкладення у гривневі державні цінні папери також банки (+2,1 млрд грн за тиждень) та юридичні особи (+1,2 млрд грн).
Читайте також: Обсяг банківської ліквідності все ще на 20% нижчий за минулорічний показник — Данилишин
«„Вільна“ ліквідність банків (залишки на коррахунках та у депозитних сертифікатах НБУ, що перевищують норматив ОР)
Бажаєте знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.