Які плани
«У нас є намір у першій половині 2021 року попрацювати і створити можливість фінансового лізингу та іпотеки під 5%», — сказав Шмигаль під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».
Прем`єр зазначив, що уряд працює над цим спільно з Нацбанком.
За словами Шмигаля, з березня цього року запрацює програма «Доступна іпотека», яка спрощує доступ до іпотеки і пропонує ставку до 7%.
«Звісно, для окремих категорій громадян ставку потрібно знижувати ще більше», — зауважив він.
Читайте також: Як отримати іпотеку під 7% річних
Щодо іпотеки під 7%
Іпотеку під 7% річних можуть взяти тільки особи, які вперше купують житло та потребують поліпшення умов проживання. Пільги діють на кредити до 2 млн грн і на предмети іпотеки вартістю до 2,5 млн грн.
Термін іпотечного кредиту — до 240 місяців.
Перший внесок споживач має сплатити за рахунок власних коштів — не менше 15% вартості предмета іпотеки.
Базова відсоткова ставка за іпотечним кредитом встановлюється:
- на придбання квартири або приватного будинку — не більше українського індексу ставок за депозитами фізосіб (12 місяців) плюс 4,5 в.п.;
- на придбання житла в об'єкті незавершеного будівництва — не більше українського індексу ставок за депозитами фізосіб (12 місяців) плюс 7 в.п.
Читайте також: Рада ухвалила новий закон про фінансовий лізинг
Щодо фінансового лізингу
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 1111 про фінансовий лізинг. Закон визначає, що фінансовий лізинг — це вид правових відносин, за якими лізингодавець зобов'язується відповідно до договору на строк та за плату передати лізингоодержувачу у володіння та користування як об'єкт фінансового лізингу:
• майно, що належить лізингодавцю на праві власності та було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем,
• майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов.
Державне регулювання та нагляд на ринку фінансового лізингу здійснює Національний банк.
Закон також визначає об'єкти фінансового лізингу. Таким об'єктом може бути майно, визначене індивідуальними ознаками та відповідає критеріям основних засобів відповідно до законодавства, не заборонене законом до вільного обігу на ринку і щодо якого законом не встановлено обмежень про передачу його в лізинг.
При цьому не можуть бути об'єктами фінансового лізингу земельні ділянки та інші природні об'єкти, а також об'єкти, визначені частиною другою статті 3 закону «Про оренду державного та комунального майна».
Законом прописаний єдиний порядок регулювання відносин, пов'язаних з фінансовим лізингом і окремих його видів та форм. Встановлено чіткі вимоги до форми договору фінансового лізингу та істотні умови договору фінансового лізингу.