Не на часі
За словами експертки, підвищення мінімального рівня заробітної плати з 1 січня 2021 року до 6 тис. грн — не на часі. Вона підкреслює, що ситуація в бізнесі, особливо малому і середньому, не настільки спокійна, щоб запроваджувати такі заходи.
«Підвищення мінімальної заробітної плати, безумовно, б'є по мікробізнесу. Варто було почекати хоча б рік, а потім, можливо, підвищити до 8 тис. грн», — зауважила Елла Лібанова.
Читайте також: Мінімалка 6000 грн — між багатими та бідними
Інший підхід
Крім того, директор Інституту демографії та соціальних досліджень вважає дієвішим інший підхід до підвищення мінімалки. Вона пропонує дочекатися більш сприятливої ситуації в економіці і підвищити мінімалку не поетапно, а одразу вдвічі.
«Заробітну плату, на мою думку, потрібно підвищувати не декілька разів на рік потроху, а один раз (можливо, і не щороку), але різко, принаймні вдвічі. А підвищення на кілька відсотків лише провокує розкручення інфляції, причому наперед», — наголошує Елла Лібанова.
За її словами, таке підвищення буде відчутне і для людей, і бюджет та Пенсійний фонд витримають.
Читайте також: Мінімалка у $200 та підвищення прожиткового мінімуму у два етапи. Реалії 2021 року
Нагадаємо
- Прем'єр Денис Шмигаль заявив, що уряд ставить завдання до 2030 року вийти за середніми зарплатами в Україні на рівень Польщі або Словаччини.
- В Україні реальна заробітна плата в грудні 2020 року порівняно з листопадом зросла на 17,2%, а за рік — на 10,1%.
- З 1 січня 2021 року мінімалка зросла до 6 тис. грн, а з 1 грудня поточного року заплановане її підвищення до 6,5 тис. грн. Через це уряд підвищив зарплати бюджетникам з 1 січня на 20%, а з 1 грудня 2021 року планує ще на 8,3%.