Плюси сплати через єдиний рахунок
Такий спосіб сплати податків є комфортним, оскільки скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів.
Що можна сплатити
Через єдиний рахунок можна сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.
Єдиний рахунок для сплати податків запроваджено з 1 січня 2021 року.
Як перейти на єдиний рахунок
Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три простих кроки.
-
Перший — через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001.
-
Другий — отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.
-
Третій — надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.
Читайте також: ФОПи 3-ї групи можуть подавати податкову звітність через мобільний сервіс Fairo
Платники, які не подали повідомлення за формою J/F 1307001, продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні/не бюджетні рахунки.
Нові рахунки для сплати податків
З 1 січня змінилися реквізити для сплати ЄСВ. У Державній податковій службі пояснили: якщо податки будуть сплачені на старі рахунки, Держказначейство їх не прийме і відправить назад.
Знайти реквізити можна на сайті податкової — там же зазначено, як правильно заповнити документи.
Простіше знайти потрібні реквізити за місцем реєстрації ФОП і назвою місцевої податкової інспекції або за символом рахунку:
- 201-ЄСВ із зарплати співробітників;
- 204-ЄСВ для ФОП за себе.
Всі реквізити можуть бути вказані в кабінеті платника податків. За четвертий квартал 2020 року ФОПи мають сплатити ЄСВ до 19 січня 2021-го, а єдиний податок — до 19 лютого 2021 року.