Що вирішили в комітеті і Мінсоці
Нардеп зазначила, що це було одне з компромісних рішень, досягнутих разом з Міністерством соціальної політики з метою уникнути підвищення навантаження на бізнес.
Також, за її словами, Комітет Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів вже отримав від Мінсоцполітики оновлений текст відповідного законопроєкту (2683д).
Читайте також: Недержавний пенсійний фонд: що це, як обрати НПФ і відкрити рахунок
Перед формуванням остаточного тексту законопроєкту, профільний комітет чекає висновків Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також Національного банку. Третьякова додала, що поки відомо, що система буде працювати через центральний адміністратор — спеціально створений державний орган, який буде адмініструвати накопичувальні рахунки українців.
Нардеп повідомила, що до 15 січня очікує від глави НКЦБФР Тимура Хромаєва змінений текст, який регулює діяльність центрального адміністратора.
«У нас є домовленість з головою НБУ Кирилом Шевченком, що до другого рівня накопичувальних пенсій допустять банки і банківські депозити і, ймовірно, страхові компанії», — розповіла Третьякова.
Читайте також: Шмигаль: Через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії
Вона передбачає, що до кінця лютого законопроєкт, який регулює накопичувальні пенсії, буде доопрацьований і внесений до порядку денного Верховної Ради до голосування в першому читанні.
«До закінчення п'ятої сесії законопроєкт ухвалять в цілому. Шанси є», — сказала Третьякова.
Що таке накопичувальна пенсія
Накопичувальна пенсійна система передбачає, що на кожного громадянина буде відкриватися особистий накопичувальний рахунок в Пенсійному фонді. Потім, після досягнення пенсійного віку, працівник отримуватиме виплати пенсії з цього рахунку.
Раніше «Мінфін» вирішив розібратися — як вибрати недержавний пенсійний фонд, як стати його учасником і як стежити за ефективністю роботи фонду.