Що відбувається
Зараз ціна платини майже подвоїлася з 18-річного мінімуму в березні на тлі перебоїв з поставками та пожвавлення в китайській автомобільній промисловості.
Зниження пропозиції платини стане наслідком відновлення світової економіки і вдосконалення технологій.
«Платина тільки почала відновлюватися та продовжить дорожчати… Немає жодних причин, які завадили б ціні платини вирости до $ 2000 за унцію або, можливо, вище», — вважає CEO компанії Sibanye-Stillwater.
За його словами, ціна платини зростатиме через використання її у водневих паливних елементах. Також автовиробники в Китаї та Північній Америці починають замінювати дорогий паладій в автокаталізаторах на дешевшу платину.
За прогнозом Фронемана, нова технологія з часткової заміни паладію платиною, розроблена BASF за підтримки Sibanye and Impala Platinum, може збільшити попит на платину на 300 тис. унцій на рік.
Фронеман не один у своєму оптимізмі щодо платини. За словами старшого стратега ABN Amro Джорджета Боеля, у 2022 році метал може торгуватися приблизно на $ 1500 за унцію.
Читайте також: Золотий прогноз: скільки коштуватиме золото у 2021 році
Що передувало
Це не перший сміливий заклик Фронемана. Чотири роки тому його компанія придбала за велику ціну американського виробника паладію Stillwater Mining. Керівника компанії звинувачували у нерозсудливому кроці. Однак з того часу ціна паладію виросла майже в 4 рази. Це дозволило Sibanye Stillwater відновити виплату дивідендів та погасити борги.
Яка ситуація з іншими дорогоцінними металами
Багато західних аналітиків вважають, що навіть при оптимістичному сценарії подолання коронакризи світ ще не скоро оговтається від понесених втрат. А отже, для інвесторів золото залишатиметься більш ніж актуальним активом.
Які чинники сприяють зростанню вартості золота:
-
Надмірне накачування найбільших економік грошима
-
Повторні хвилі епідемії і появи нових штамів коронавірусу
-
Повільне відновлення торгівлі через торговельні суперечки
-
Відновлення економіки Китаю як одного з найбільших споживачів золота.
2021 рік може виявитися дуже вдалим для срібла, яке також непогано проявило себе у 2020 році. Як і золото, срібло виграє в ситуації, коли низькі відсоткові ставки роблять нецікавими вкладення в депозити і суверенні бонди. При цьому срібло також буде дорожчати і як засіб від інфляції, і як дефіцитний ресурс для промисловості, якщо економіка світових держав почне відновлюватися.
Вигідними можуть виявитися не тільки вкладення в самі метали або ATF на золото або срібло, але також й інвестиції у видобувні компанії. Аналітики відзначають, що зараз на фондовому ринку їх акції сильно недооцінені. При цьому, видобувні компанії виграють в разі зростання попиту на дорогоцінний метал як з боку інвесторів, так і з боку промисловості.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус«