На чому зосереджуватися людству
Серед трьох загроз, які найбільше турбують Таллінна, він зосереджений на штучному інтелекті (АІ) та витрачає мільйони доларів, намагаючись надати безпечний розвиток технології. Це включає інвестиції на ранніх стадіях у лабораторії штучного інтелекту, такі як DeepMind, і фінансування досліджень безпеки АІ у таких університетах, як Оксфорд і Кембридж.
Посилаючись на книгу оксфордського професора Тобі Орда, Таллінн наголосив, що ймовірність загибелі людей цього століття становить 1 до 6. «Згідно з книжкою, однією з найбільших потенційних загроз у найближчому майбутньому є саме штучний інтелект, а ймовірність того, що зміна клімату призведе до вимирання людства, становить менше 1%», — розповів він.
Читайте також: CreditKasa: штучний інтелект для захисту клієнтів
Тож, Таллінн не розглядає як найсерйознішу глобальну загрозу зміну клімату, яку ООН назвала «визначальною проблемою нашого часу». І зазначає, що «важливі переломні моменти, які ведуть до незворотних змін в основних екосистемах і планетарної кліматичної системи, можливо, вже були досягнуті або пройдені».
Про небезпеку, пов’язану з виходом з-під контролю штучного інтелекту не раз говорив і засновник SpaseX і Tesla Ілон Маск.
Читайте також: Якими будуть мобільні платежі та інші новинки фінтеху-2021
Загалом дослідники безпеки АІ розглядають два основних «апокаліптичних» сценарії:
- нещасний випадок у лабораторії, коли дослідницька група залишає АІ, щоб тренуватися на комп’ютерних серверах ввечері, а «вранці світу більше немає»;
- дослідницька група створює прототипну технологію, яка потім застосовується в різних сферах, «де вона у підсумку призводить до небажаних наслідків».
Наразі Таллінна більше турбує перший варіант, оскільки менше людей думають про такий сценарій.
І додає, що найбільші світові технологічні компанії виділяють мільярди доларів на розвиток АІ.
Раніше
Оксфордський університет отримав велике пожертвування на дослідження штучного інтелекту — мільярдер Стівен Шварцман надав $ 188 млн на вивчення етичних і соціальних проблем АІ.
Як писали експерти журналу Forbes, штучний інтелект може допомогти вирішити 15 соціальних проблем, таких як збереження дикої природи, епідемії, дискримінація, «чиста» енергія, фактчекінг, голод тощо.