Старт зроблений

«Через covid-19 місія працюватиме у форматі онлайн-зв’язку. Спільно з колегами з Офісу президента та Кабінету міністрів сьогодні обговорюємо основні економічні події з часу затвердження програми МВФ у червні та ключові питання її першого перегляду», — написав він.

Шевченко зазначив, що цього тижня запланована низка зустрічей з експертами МВФ.

Читайте також: Україна очікує отримати транш від МВФ в лютому-березні — Шмигаль

Він додав, що робота місії МВФ продовжиться також у січні 2021 року.

«Співпраця з МВФ – це беззаперечна основа для підтримки стабільності нашої країни у складні часи пандемії. Реалізація програми stand-by дасть змогу забезпечувати макроекономічну стабільність, необхідну для впевненого та безперервного відновлення української економіки», — наголосив голова НБУ.

Він також зазначив, що НБУ продовжує обраний курс на режим інфляційного таргетування, гнучкий валютний курс, покращення корпоративного управління та зниження рівня непрацюючих кредитів.

Передісторія

  • Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигальзаявив, що Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду в лютому-березні 2021 року.

  • Україна планувала до кінця року отримати ще два транші від Міжнародного валютного фонду по $700 млн. У Мінфіні прогнозують, що кошти надійдуть уже в наступному році.

  • 9 грудня Європейська комісія виплатила Україні 600 млн євро в рамках програми макрофінансової допомоги для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу. Це дало Україні можливість вийти на зовнішній ринок запозичень: 11 грудня Мінфін здійснив додатковий випуск єврооблігацій на суму $ 600 млн під 6,2%.

  • 12 червня Україна отримала $ 2,1 млрд першого траншу від МВФ.