Основні цифри

У січні — листопаді витрати на 101 млрд грн, або 10%, менше за план на звітний період. За словами голови Рахункової палати Валерія Пацкана, з травня по листопад не використано 36% плану на звітний період, або 23 млрд грн. Щодо чотирьох з 23 бюджетних програм видатки і зовсім не здійснювалися. МОЗ зробив витрат тільки на 7,4 млрд грн, або 44%, з 16,6 млрд грн.

Також зростають борги за наданими Державним казначейством позиками Пенсійному фонду. Так, в січні — листопаді надано 174 млрд грн кредитів, з яких не повернуто 19 млрд грн і ризики неповернення цих позик до кінця 2020 року зростають.

«Найбільшим викликом для виконання бюджету в цьому році є залучення державних запозичень. Саме їх недоотримання спричинило невиконання плану надходжень загального фонду в січні — листопаді на 141 млрд грн. Збільшилася заборгованість загального фонду перед єдиним казначейським рахунком до 43 млрд грн», — зазначив глава СП.

Для виконання плану державних запозичень до загального фонду в грудні необхідно отримати 176 млрд грн, або 28% плану на рік.

Стисло

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, до кінця року уряд планує позичити близько $1 млрд на зовнішніх ринках і 50-60 млрд грн всередині країни.

Читайте також: Україна позичивши мільярд на зовнішніх ринках — прем'єр

Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі