Куди підуть кошти від облігацій

«Залучені кошти, від розміщення облігацій (у повному обсязі), будуть спрямовані на фінансування статутної діяльності ДІУ. Передбачається збільшення кількості придбаного житла на умовах фінансового лізингу в обсязі майже 3000 квартир», — уточнили в ДІУ.

Читайте також: Кабмін надав держгарантії щодо забезпечення іпотечних кредитів на 3 мільярди

Нагадаємо

В грудні 2019 року уряд надав ДІУ державні гарантії на суму 3,7 млрд грн для забезпечення часткового виконання боргових зобов`язань за внутрішніми кредитами в 2019 році, в листопаді 2019 року — на суму 1,2 млрд грн.

Суть постанови Кабміну

Підстава – Закон про держбюджет на 2020 рік.

Згідно з умовами надання держгарантій, плата за держгарантії становитиме 0,01% річних.

Як зауважує ДІУ, залучення коштів шляхом випуску гарантованих державою облігацій дозволить ДІУ продовжити фінансування програми забезпечення житлом громадян на умовах фінансового лізингу.

Читайте також: Доступна іпотека. У Кабміні анонсують нову кредитну програму

На початку вересня Верховна Рада внесла зміни в закон «Про державний бюджет на 2020 рік», якими Мінфіну надано право здійснювати за рішенням Кабміну додатковий випуск облігацій внутрішньої державної позики для докапіталізації згаданого акціонерного товариства.

Закон №873-IX передбачає також впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.

Нова ст. 161 закону про держбюджет-2020 надала Мінфіну право за рішенням Кабміну випускати облігації внутрішньої державної позики понад установлений раніше обсяг.

Далі в обмін на випущені облігації купуються акції додаткової емісії акціонерного товариства, яке створено для впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом. У цьому випадку граничний обсяг державного боргу, встановлений законом про держбюджет-2020 року, відповідним чином коригується.

Також Мінфін збільшує відповідні показники фінансування державного бюджету понад обсяги, встановлені додатком №2 до Закону про держбюджет-2020, на обсяг випущених облігацій внутрішньої державної позики.

Статистика

ДІУ створено урядом в жовтні 2004 року. Основний вид діяльності — рефінансування іпотечних кредиторів за рахунок коштів, залучених від розміщення цінних паперів.

ДІУ за три квартали 2020 року звітувала про збиток 18,8 млн грн (за 9 місяців 2019 року — 58,86 млн грн).

Читайте також: Кабмін доручив створити нову державну компанію для запуску пільгової іпотеки

Чистий дохід ДІУ становив 206,6 млн грн (за 9 місяців 2019 року — 55,7 млн грн).

На кінець ІІІ кварталу обсяг активів ДІУ — 2,52 млрд грн (на початок року — 1,45 млрд грн).