Як у воду дивися

В книзі Білл Гейтс розповів про майбутній вплив технологій на повсякденне життя людини і зробив кілька конкретних прогнозів, які дійсно збулися.

Інтернет став доступним. У книжці Гейтс писав: «Глобальна інтерактивна мережа змінить нашу культуру настільки ж глибоко, як друкований прес Гутенберга — середньовіччя». В одному зі старих інтерв’ю він додав: «У вас буде електронна пошта та відеоконференцзв’язок».

З’явилися смартфони. У дев’яності Гейтс назвав цю технологію «маленьким комп’ютером-гаманцем». «Він замінить майже все, що ви носите з собою сьогодні. Він зберігатиме тисячі фотографій ваших дітей», — заявив тоді підприємець.

Створення соцмереж і їх швидке зростання. «Однак я здивований, як соцмережі об’єднують нас і при цьому створюють полярну атмосферу. Не чекав, що люди фільтруватимуть різні точки зору», — зазначає бізнесмен.

Читайте також: Білл Гейтс: нова пандемія буде менш руйнівною

Невдалі прогнози

Звичайно, з деякими прогнозами мільярдер промахнувся.

Кіоски для виходу в інтернет без смартфона. Білл Гейтс вважав, що в майбутньому на вулицях будуть встановлені загальнодоступні «кіоски», за допомогою яких можна буде, наприклад, немов у телефонній будці, під’єднатися до відеоконференції. Але наразі в такому форматі залишилися тільки банкомати. «Тепер і це піде», — зазначив він.

Зростання цифрових асистентів. Підприємець пророкував, що в майбутньому сервіси зможуть дізнаватися про наші потреби так само, як це робить реальний помічник. Але поки асистенти на кшталт Cortana, Siri та Alexa далекі від його уявлень.

Вплив інтернету на міста. Прогноз збувся частково, але Гейтс все ще вірить, що глобальні зміни відбудуться. На його думку, технології повинні вплинути на високі ціни на житло у мегаполісах. Наприклад, в цьому допомогла пандемія: людям вже необов’язково ходити до офісу, великі будинки в передмістях стають привабливішими.

Читайте також: Білл Гейтс попередив про катастрофу, яка буде гірше за covid-19