Очільник Міністерства фінансів Японії Таро Асо сподівається таким чином прискорити розвиток економіки і забезпечити перехід на безготівкові платежі.

Чому вводять цифрову ієну

З метою просування цифровізації при створенні цифрової єни та проведенні експериментів з нею залучено понад 30 великих банків, брокерських і телекомунікаційних компаній, комунальних служб і роздрібних торговців Японії. Це перший крок на шляху реалізації планів центрального банку щодо переходу на цифрову валюту.

Експерти вже відзначали відставання японської економіки від світового тренду по впровадженню крипто- і цифрових валют. Однак наразі очевидно, що керівництво країни має намір ліквідувати таке упущення і глобальні досягнення у галузі фінансових технологій незабаром стануть доступні і на японському ринку.

Ініціативна група розробників з трьох найбільших японських банків планує створити загальну розрахункову платформу, на якій і буде запущено цифрову єну. Різні діджитал-платформи в Японії конкурують і залишаються несумісними одна з одною, на відміну від Китаю, де на ринку домінує кілька великих майданчиків.

«В Японії є багато цифрових платформ, але жодна з них не є достатньою великий, щоб проводити готівкові платежі», - зазначив на онлайн-брифінгу колишній виконавчий директор банку BOJ Хіромі Ямаока, який очолює ініціативну групу.

На початкових етапах право емісії цифрової валюти мають тільки кілька приватних банків. У разі позитивного результату цифрову єну зможуть емітувати й інші фінустанови країни.

Нагадаємо

  • Японія входить до переліку країн, які найчастіше використовують готівку. Безготівкові розрахунки становлять лише 20% від загального обсягу. Це набагато нижче, ніж у США (45%) або Китаї (70%).
  • Два роки тому в центральному банку Японії заявляли про те, що не бачать способів підвищення результативності власної грошово-кредитної політики за рахунок випуску цифрової валюти.
  • Раніше «Мінфін» писав, що цифрову єну в середині літа почав тестувати центробанк Японії.

Цифрова валюта стає дедалі популярнішою

  • 54% центробанків у світі, що брали участь в опитуванні Світового банку в 2019 році, на даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
  • 32% поки не вивчали питання.
  • Тільки 15% після проведення досліджень прийняли рішення не випускати CBDC.

Бажаєте знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі