Чому дорожчає криптовалюта та про її перспективи на майбутнє розповіли аналітики Binance. 

Для контексту і пояснення зростання біткоїна є декілька факторів, але жоден з них не може повністю пояснити зростання ціни. Не кажучи вже про те, щоб робити будь-які прогнози щодо майбутньої ціни біткоїна.

Біткоіни став сприйматися як захисний актив від інфляції. Можна припустити, що уряди багатьох країн будуть слідувати закликам таких організацій, як МВФ, і продовжувати надавати економічну допомогу країнам, які найбільше постраждали від covid-19. Але такі заходи загрожують подальшим зростанням інфляції. Отже, зростає ймовірність перетікання інвестиційних коштів в активи-притулки.

Фактично інвестиційні кошти вже частково перетекли в такі активи. Дохідність золота з початку року до теперішнього часу складає 23%, а біткоїни демонструє аналогічну, але дуже виражену тенденцію з дохідністю близько 248% з початку року. Крім MicroStrategy, дуже багато організацій додали біткоїни у свої портфелі.

Дуже часто фактори, які чомусь прийнято ігнорувати, грають не менш важливу роль в поясненні «ралі» біткоїна. До них відносяться ринкова інфраструктура і регулювання, доступні фінансові продукти і послуги.

Завдяки розвитку регулювання за останні три роки з'явилися ліцензовані кастодіальні організації. Наприклад, Grayscale Bitcoin Trust тепер керує 515 000 BTC у своєму трасті і продовжує зростати (+ 25 000 BTC за останні 14 днів).

Процес виходу на ринок спрощений, тепер доступні продукти з підтримкою широкого діапазону валют, інтерфейси і юзабіліті кріптовалютних проектів стали значно кращими.

Зросла частка ринку ф'ючерсів і деривативів. Відкритий інтерес біткоїна, який складається як з ф'ючерсних, так і з безстрокових контрактів, недавно досяг свого граничного значення і перевищує $6 мільярдів.

Високоліквідні активи (наприклад, стейблкоїни), позабіржові ринки, кілька ліцензованих біржових платформ і навіть децентралізовані біржі з гарантованим матч-мейкінгом (наприклад, Uniswap з токенами BTC на Ethereum) — все для того, щоб дати інвесторам можливість отримати доступ до біткоїнам і ліквідувати свої позиції при необхідності.

Простіше кажучи, ринкова екосистема багато в чому сформувалася за останні три роки. Тепер, коли зростаюча макроекономічна невизначеність могла надихнути приватних та інституційних інвесторів ще раз звернути увагу на біткоїн і всю крипто-екосистему, картина змінилася.

У багатьох країнах компанії можуть законно тримати в своїх портфелях біткоїни. На ринку деривативів можна вибудовувати складні позиції. Тепер можна отримати доступ до високої ліквідності як всередині мережі, так і через позабіржові ринки, а також мати високоякісні актуальні дані всередині мережі. Таким чином, багато факторів, які інвестор може шукати на ринку, що розвивається, тепер присутні на криптовалютному, і будуть підтримувати всю екосистему в майбутньому.