Хто має право на пільгу
Закон «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачає, що 50% вартості полісу сплачують:
- учасники війни;
- особи з інвалідністю II групи;
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (I або II категорії);
- пенсіонери.
Зазначена пільга надається цим громадянам за умови особистого керування автомобілем, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу, пояснюють в МТСБУ.
Читайте також: Контроль за наявністю у водіїв полісів автоцивілки планують автоматизувати
Придбати поліс на пільгових умовах можна, якщо об’єм двигуна не перевищує 2500 куб. см, а автомобіль належить громадянину на праві власності.
Що таке «автоцивілка»
«Автоцивілка» — обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВ). Якщо водій, який застрахував відповідальність, стане винуватцем аварії, страхова компанія заплатить замість нього за ремонт автомобіля постраждалої сторони (але не більше 100 тис. грн). Страховик також оплатить лікування потерпілого в ДТП або зробить виплату в разі його смерті (але не більше 200 тис. грн).
Водій повинен купити такий поліс до реєстрації авто, але не пізніше ніж через 10 днів після придбання транспортного засобу.
Читайте також: Податок на розкіш: Мінфін пропонує переглянути оподаткування дорогих автівок
Автоцивілка покриває витрати виключно винуватця аварії. Поліс автоцивілки не дає права на отримання компенсації на ремонт власного авто.
Коли інший водій, який має поліс автоцивілки, в'їхав в ваше авто, ремонт оплачує його страхова компанія (тобто страхова компанія винуватця аварії).
Якщо в ДТП винні обидва водії – компенсацію виплачують обидві страхові компанії.
Оформити поліс автоцивілки онлайн і отримати бонус від «Мінфіну»
Раніше повідомлялося
- Система автоматичної автофіксації порушень правил дорожного руху почала реєструвати порушення, які скоїли водії на автівках з іноземними номерами.