Що передбачає рішення уряду
ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» створюється з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом. Компанія повинна надавати послуги фінансового лізингу по об`єктах нерухомості, видачі кредитів фінустановам для фінансування іпотеки фізичним особам.
Читайте також: Скільки реально коштує «дешева іпотека під 10%»
Постановою також затверджено Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для поповнення статутного капіталу цього акціонерного товариства.
У рамках цих механізмів Кабінет Міністрів готує дві програми пільгової іпотеки зі ставками від 5% до 7% річних на термін від 60 до 240 місяців. При цьому перший внесок повинен становити не менше 20%, а площа житла, що купується за такою програмою, не повинна перевищувати 52 кв. м на людину.
За словами міністра фінансів Сергія Марченка, на першому етапі передбачається надати 12,5 тис. іпотечних кредитів і придбати 18,8 тис. квартир у фінансовий лізинг.
Нагадаємо
На початку вересня Верховна Рада внесла зміни в закон «Про державний бюджет на 2020 рік», якими Мінфіну надано право здійснювати за рішенням Кабміну додатковий випуск облігацій внутрішньої державної позики для докапіталізації згаданого акціонерного товариства.
100% акцій у компанії належать державі в особі Мінфіну.
Закон №873-IX передбачає також впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.
Нова ст. 161 закону про держбюджет-2020 надала Мінфіну право за рішенням Кабміну випускати облігації внутрішньої державної позики понад установлений раніше обсяг.
Інвестиції у технологічні компанії NASDAQ100 з Фондом перспективних технологій «Отаман»:
11,85% (USD), 16,62% (UAH)
Далі в обмін на випущені облігації купуються акції додаткової емісії акціонерного товариства, яке створено для впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом. У цьому випадку граничний обсяг державного боргу, встановлений законом про держбюджет-2020 року, відповідним чином коригується.
Також Мінфін збільшує відповідні показники фінансування державного бюджету понад обсяги, встановлені додатком №2 до Закону про держбюджет-2020, на обсяг випущених облігацій внутрішньої державної позики.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.