Водночас парламент передав проєкт закону на доопрацювання до профільного комітету.
Що пропонував законопроєкт
3 листопада в Раді зареєстрували законопроєкт №4313, який мав відстрочити запровадження обов'язкових касових апаратів для ФОПів до 1 січня 2022 року.
Зокрема для тих суб'єктів господарювання, котрі мали запровадити РРО з 1 січня 2021 року, пропонувалось відтермінувати їх запровадження до 1 січня 2022 року.
А для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп обов'язкове запровадження РРО – з 1 квітня 2021-го до 1 квітня 2022-го.
Читайте також: Касові апарати — детінізація чи знищення малого бізнесу
Також до 2022 року пропонувалось перенести запровадження спеціального порядку розгляду скарг покупців та компенсації частини штрафних санкцій «кешбек».
Передісторія
У жовтні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав законопроєкти про застосування РРО в торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг для детінізації розрахунків.
Згідно законам, використання РРО для певних видів діяльності ІІ-IV груп ФОПів мало стати обов’язковим з 1 січня 2021 року. А з 1 квітня 2021 року такий обов’язок торкнеться всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп.
Водночас обов'язковість застосування РРО не торкнеться фізосіб, а також ФОПів із I групи.
Читайте також: 11 болючих питань про РРО для ФОПів
Також підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн граничний ліміт річного доходу платників II групи єдиного податку.
Законом передбачено, що функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп'ютер, планшет, смартфон), на який встановлено програмне забезпечення.
При цьому Державна податкова служба має забезпечити підприємців програмами безкоштовно, а реєстрація програмного РРО буде здійснюватися через електронний кабінет.
З 1 серпня 2020 року фіскальний додаток для програмного РРО став доступним для повноцінного використання для всіх бажаючих на безоплатний основі. Реєстрація «РРО в смартфоні» здійснюється через електронний кабінет.