Скільки купили золота
За даними World Gold Council, за звітний період фізичні особи купили в світі більш ніж 222 тонн золотих злитків та монет, що у півтора рази більше, ніж в минулому році.
«Сплеск попиту був викликаний швидким відновленням економіки в більшості країн в результаті пом'якшення карантинних обмежень та послаблення стримуючих факторів у ланцюжку поставок, які спостерігалися раніше в цьому році», — відзначає директор по державної політики та взаємодії з центральними банками WGC Тетяна Фіц.
Читайте також: Інвестиції в золото: як це працює
Найбільші споживачі фізичного золота
Найбільшим споживачем фізичного золота залишається Китай, за квартал китайські приватні інвестори придбали 60,5 тонн золота, що майже на 36% перевищує аналогічний показник минулого року.
Вперше з історії спостережень WGC на друге місце по споживанню перемістилася Туреччина. Турецькі інвестори придбали за квартал більше 48 тонн металу, що в сім разів вище результату третього кварталу 2019 року.
Читайте також: Центробанки вперше за 10 років продають золото
Що відбувається на українському ринку
На вітчизняному ринку найбільший ривок за останні 5 років, за винятком нинішнього рекорду, золото зробило в 2015 році. Тоді в лютому його вартість досягла свого рекордного значення — 1 077,94 грн за 1 грам (близько $ 51). Головною причиною тому стала глибока девальвація гривні.
Нинішнє зростання цін на золото на внутрішньому ринку повторює світові тенденції.
Читайте також: Українці скуповують золото. Скільки дадуть заробити наші банки
Бажаєте знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі