Повідомляється, що за результатами перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а також дотримання вимог валютного законодавства регулятор у жовтні 2020 року не застосовував до банків та небанківських фінансових установ заходи впливу.

Читайте також: Новий документ. НБУ пояснив головні правила фінмоніторингу

Нововведення

На початку жовтня Національний банк імплементував нові вимоги національного законодавства та приписи міжнародних стандартів з питань фінансового моніторингу в Положення про застосування заходів впливу.

Що передбачають нововведення:

  • Поступовий перехід від інструменту «ризикова діяльність у сфері фінансового моніторингу» до оцінки належності системи управління ризиками. Зокрема, перелік ознак ризикової діяльності скорочено з 10 до 1.
  • Можливість застосовувати письмову угоду за порушення банком законодавства з питань фінмоніторингу.
  • Перегляд розміру штрафів за порушення банком питань фінмоніторингу, а також видів таких порушень. Зокрема, максимальний розмір штрафу – до 7 950 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також: Чотири міфи про закон про фінмоніторинг. Як буде насправді

Також НБУ унормував відповідальність у вигляді штрафу за невиконання банком вимог нормативно-правових актів Національного банку у сфері моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).