Що кажуть в ЄК
Як зазначають в Єврокомісії, в більшості країн-членів ЄС працівники страждають від недостатньої відповідності та/або прогалин у сфері захисту мінімальної заробітної плати.
Пропонована Директива створює основу для підвищення адекватності мінімальної заробітної плати та доступу працівників до захисту мінімальної заробітної плати в ЄС.
Читайте також: Женева вводить мінімальну зарплату на рівні $ 4 тисяч. Нова «мінімалка» втричі вище, ніж в США
У Брюсселі вважають, що встановлена на адекватному рівні мінімальна зарплата не тільки матиме позитивний соціальний вплив, а й відкриє ширші економічні вигоди, оскільки скорочує нерівність у заробітній платі, допомагає підтримувати внутрішній попит і посилює стимули до роботи.
Адекватна мінімальна заробітна плата також може допомогти скоротити розрив в оплаті праці чоловіків і жінок, оскільки жінки отримують мінімальну заробітну плату більше, ніж чоловіки.
Читайте також: Названо мінімальні зарплати в європейських країнах
Мінімальна заробітна плата існує у всіх країнах-членах ЄС. У 21 країнах встановлено мінімальний розмір оплати праці, а в 6 державах-членах (Данія, Італія, Кіпр, Австрія, Фінляндія і Швеція) захист мінімальної заробітної плати забезпечується виключно колективними угодами.
«Мінімалка» в Україні
- З 1 вересня 2020 Кабмін збільшив мінімальну зарплату в Україні до 5000 грн з подальшим збільшенням до 6000 грн з 1 січня 2021 і до 6500 грн з 1 липня 2021 року.
Читайте також: Зарплатна мінімалка 5000: чи стануть українці багатшими