Що відбувається

Кріс Ларсен, співзасновник і виконавчий голова Ripple, вперше заявив про бажання компанії перенести свою глобальну штаб-квартиру за межі США в інтерв'ю журналу Fortune на початку цього місяця.

«Тоді як біткоїн та ефіріум мають певні «поблажки», статус криптовалюти Ripple залишається оповитим невизначеністю», – повідомляє компанія.

Читайте також: Як заробити на «крипті» більше, ніж на біткоїні

Гендиректор Ripple Бред Гарлінгхаус сказав, що насамперед компанія розглядає можливість переїзду до Великобританії. «Британський орган з нагляду за ринками не вважає XRP цінним папером – ключовим джерелом розбрату на своєму ринку США», – підкреслив Гарлінгхаус.

«Те, що ви бачите в Великобританії, є чіткою класифікацією, і британський регулятор фінансового ринку FCA взяв на себе провідну роль у визначенні того, як ми повинні думати про ці різні активи і варіанти їх використання. Результатом цього стала ясність в тому, що XRP не є цінним папером і використовується як валюта. При такій ясності для Ripple було б вигідно працювати в Великобританії», – сказав гендиректор.

Крім Великобританії, Ripple розглядає для переїзду Швейцарію, Сінгапур, Японію та Об'єднані Арабські Емірати.

Нагадаємо

Ripple була залучена в судову тяжбу з деякими інвесторами в криптовалюти, які звинувачують її в продажу незареєстрованих цінних паперів, та заявах про XRP, що вводять в оману. Компанія звинувачення заперечує, відхиляючи припущення, що XRP кваліфікується як цінний папір.

Читайте також: Ripple впровадила програму кредитування бізнесу у криптовалюті

CNBC зазначає, що, між тим, офіційні особи Комісії з цінних паперів і бірж США заявили, що криптовалюти, такі як біткойн і ефіріум, не є цінними паперами, які слід регулювати так само, як акції та облігації. Статус XRP залишається оповитим невизначеністю.

Про Ripple

Це криптовалютна платформа для платіжних систем, орієнтована на операції з обміном валют без зворотних платежів.

Запущена у 2012 році під юрисдикцією США.

Особливістю є консенсусний реєстр (ledger). Базується на відкритій розділеній базі даних. Використовує процес узгодження, що дозволяє робити обмін у розподіленому процесі.

Протокол підтримує токени на фідуціарні гроші, криптовалюту, біржові товари або інші об'єкти, такі як милі пасажирів, які багато літають, або хвилини мобільного зв'язку.