Основним мотиватором для всіх учасників торгів буде необхідність розрахунків з бюджетом. Клієнтам треба поспішати закрити свої заборгованості перед державою. Дефіцит гривні у частині великих гравців призведе до збільшення продажів валюти експортерами на фоні зниження можливості щодо її купівлі імпортерами, тому що їм також необхідно закрити свої борги перед податковою.

Зростання пропозиції при досить стриманому попиті — завжди грає на користь зміцнення гривні на міжбанку та збільшує статистику торгів. За прогнозами «Мінфіну» сьогодні обсяг операцій складе до $ 210 млн при здійсненні до 690 угод. Зазвичай в такий період у Нацбанку з'являється можливість поповнювати резерви за рахунок викупу надлишку пропозиції долара і сьогоднішній понеділок не виняток.

Прогноз на тиждень: Чи триватиме девальвація гривні найближчим часом

Але на особливі обсяги купівлі валюти регулятором навіть при найсприятливішому для НБУ розкладу — ми би не розраховували. Вже декілька тижнів поспіль практично весь ситуативний надлишок долара викуповується самим ринком, а точніше — нерезидентами.Сьогодні вони також вийдуть на торги при збільшенні пропозиції долара.

Справа в тому, що в середині жовтня основна частина гривневих ресурсів у іноземців — це гроші, отримані за рахунок операцій з ОВДП на вторинному ринку і за відсотками від їхніх інвестиційних портфелів. А раніше декілька банків-«дочок» іноземних фінансових груп — також активно купували валюту для виведення своїх дивідендів. Всі ці ресурси не залежать безпосередньо від циклічності роботи реального сектора економіки і тут ключовим фактором для таких покупців є лише курс на торгах. Тому — як тільки зараз експортери активно продають свою валютну виручку (в основному від продажу с / г продукції та металу) і гривня починає зміцнюватися — її вже викуповує не Нацбанк, а іноземці для фіксації своїх результатів. Це проблема на даний час для нашого ринку, так і в якійсь мірі — й для самого регулятора, якому треба поповнювати ЗВР.

Інвестиції в ОВДП: 10,5% річних + бонус від «Мінфіну»

Нервозності валютному ринку додає негативний фон через збільшення статистики хворих по коронавірус в Україні та в світі й поступове посилення карантинних заходів. Багато компаній закривають свої валютні контракти на подібних побоюваннях. Тим більше, що в країнах-торгівельних партнерах України- знову заговорили про новий локдаун. Це не дозволяє нашим компаніям планувати свою діяльність навіть в середньостроковій перспективі і психологічно тисне на бізнес-клімат.

На міжнародних ринках ралі по парі євро / долар підсилиться через виступи виконавчого директора МВФ Крісталіни Георгієвої і голови ФРС Джерома Пауелла. Це завжди розбурхує ринки та відіб'ється на котируваннях євровалюти щодо гривні. Тим більше, що в той же самий період глава ЄЦБ Крістіна Лагард відкриє конференцію цього банку з монетарної політики. Євро буде сьогодні головним інструментом для спекулятивних заробітків як в світі, так і на українському валютному ринку.

Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 19 жовтня будуть у межах: долар — коридор 28,30 — 28,50 гривень, євро — коридор 33,05- 33,45 гривень.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар — коридор покупок і продажів 28,10 — 28,55 гривень, євро 32,80 — 33,50 гривень.

Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:

Курс долара в банках: прийом 28,10 — 28,30 і продаж 28,40 — 28,50 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,25- 28,33 гривень та продаж 28,39 — 28,45.

Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі