Згадані причини

«Паузи у співпраці немає, всі перемовини з МВФ тривають, і міністр фінансів на постійному зв'язку, і глава Нацбанку, і прем'єр-міністр. Йде постійний робочий процес. Не можна все винести в публічну площину по перемовинах. Але точно можна сказати, що ми не на паузі. Ми досі не отримали транш, оскільки є цілий ряд технічних проблем, які необхідно вирішити, в тому числі стосовно державного бюджету на наступний рік. Тому є велика увага до бюджету та коригувань, які в ньому робляться», — підкреслив радник.

Також, за словами економіста, є й інші причини, через які Україна не може отримати транш швидше.

Читайте також: Другий транш МВФ Україна може отримати в кінці 2020 року — аналітики

«Щодо іншої частини порядку денного, вона не має прямого економічного змісту, але впливає на можливість швидкого отримання спочатку місії від МВФ, а потім вже траншу — це зміни, які будуть стосовно антикорупційних українських відомств. Там теж триває нормальний логічний процес», — сказав Устенко.

За його словами, процес отримання грошей від МВФ займає більше часу, ніж очікувалося раніше, але він залишається найбільш прийнятним варіантом для України.

«Виникає питання, пов'язане з фінансуванням дефіциту бюджету на поточний рік. Потрібно брати десь гроші. Альтернатива МВФ — це виходити на зовнішні ринки і позичати дуже дорого. Я сподіваюся, що це не альтернатива для нашого Міністерства фінансів, тому міністр Марченко активно виступає за те, щоб якомога швидше отримати місію і потім транш від МВФ», — сказав він.

Відносини з МВФ

  • Україна направила лист директору-розпоряднику МВФ Крісталіні Георгієвій зі зверненням про початок роботи в онлайн-режимі місії Фонду в Україні.

Читайте також: МВФ поліпшив прогноз для української економіки

  • 9 червня Рада директорів МВФ затвердила 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько $5 млрд), спрямованим Україні для допомоги в подоланні наслідків пандемії covid-19.
  • 12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ у рамках нової 18-місячної програми співпраці України і Фонду в розмірі $2,1 млрд.
  • Міністерство фінансів планує отримати другий транш за новою програмою співпраці України з Міжнародним валютним фондом до кінця поточного року.