«Ми привезли з Великої Британії два з половиною мільярди фунтів стерлінгів. Це нова сторінка українсько-британської співпраці та безпрецедентна подія для України», – наголосив президент Володимир Зеленський.

Умови меморандуму

Згідно з умовами меморандуму, UKEF відновлює роботу в Україні з підтримки британського експорту та надасть кредитні гарантії розміром до 2,5 млрд фунтів стерлінгів для українсько-британських торговельних контрактів.

Кредити видаватимуться на 10 років під ставку – 2,5% у євро та 3,5% – у фунтах стерлінгів, а пільговий період (коли можна не виплачувати відсотки) складатиме 3 роки.

Рівень локалізації британської частки виробництва – 20%, а це найнижча аналогічна вимога серед інших експортно-кредитних агенцій Заходу. Це означає, що кредит може видаватися за умови залучення британських виробників лише на п’яту частину.

Підтримку UKEF зможуть залучити конкретні галузі, визначені у меморандумі про взаєморозуміння з урядом України.

Читайте також: Британська Vaultex допоможе НБУ реформувати готівковий ринок

Виділені кошти можуть використати для реалізації інвестиційних проєктів у сферах безпеки та оборони, сільського господарства, інфраструктури, енергетики та охорони здоров'я. «Але ми не обмежуємось лише ними», – додав Зеленський.

UKEF підтримує експорт усіх видів товарів і послуг з Британії та допомогає підприємствам будь-яких розмірів успішно виконати експортний контракт.

«Рішення про залучення UK Export Finance на український ринок і підписання цього меморандуму є знаком довіри та підтримки з боку Великої Британії тих трансформаційних змін, які зараз відбуваються в Україні. Переконаний, що це відкриє нові можливості для партнерства між економіками наших країн, зокрема у сферах оборони та безпеки, відновлюваних джерел енергії та транспортної інфраструктури», – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Нагадаємо

8 жовтня Україна та Британія підписали угоду про вільну торгівлю та партнерство. Угода була підписана президентом Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Британії Борисом Джонсоном.