Європол опублікував річний звіт з оцінкою загроз організованої злочинності в інтернеті. Описані в ньому гаманці використовують технологію Coinjoin, яка заплутує зв'язок між відправником і отримувачем трансакції в блокчейні.

«Ці гаманці не обов'язково усувають зв'язок між походженням коштів і їх призначенням, але безумовно ускладнюють відстеження криптовалюти», — йдеться в заяві Європолу.

Читайте також: Про три найбільші криптовалютні піраміди

Поліцейська служба встановила, що адміністратори деяких даркнет-сервісів інтегрують гаманці з підтримкою технології Coinjoin як платіжну опцію за замовчуванням. При цьому деякі платформи використовують адреси з мультипідписом або платіжні системи без використання гаманців.

«Біткоін все ще залишається найбільш популярною платіжною опцією (через більш широке поширення, репутацію і простоти в обігу). Використання приватних криптовалют підвищилося, але не так серйозно, як очікували їх прихильники», — зазначили автори звіту.

Читайте також: Українська гривня зайшла на кріптобіржу Binance

За їх словами, зросла популярність використання криптовалюти Monero. Також злочинці частіше звертаються до монет Litecoin, Ethereum, Zcash і Dash.

Нагадаємо

Кількість біткоінів у гаманцях майнерів досягла дворічного максимуму, за даними Glassnode.

Зараз на гаманцях компаній, які видобувають першу криптовалюту, міститься понад 1,82 млн BTC, показник зростає з вересня минулого року. За цей час він збільшився на 2%.

Кількість гаманців, власники яких тривалий термін накопичують запаси біткоіна, збільшилася до 500 тис.

Читайте також: Прибутковість 149-214%: п'ять найбільш прибуткових криптовалют 2020 року

На цих адресах зберігається в цілому 2,6 млн BTC, це близько 14% від емісії криптовалюти.