Запаси ростуть
У серпні кредитні організації збільшили запаси дорогоцінних металів на 23,3 т в перерахунку на золото, відзначають аналітики. За їхніми оцінками, це самий помітний приріст на балансах банків за весь час розкриття статистики.
Читайте також: Як купити золото в банку
Як випливає зі статистики ЦБ, російські банки почали нарощувати вкладення в дорогоцінні метали в травні, після півроку розпродажів. Зміну тактики експерти пояснили в тому числі зростанням цін на золото на тлі побоювань через другу хвилю пандемії.
Читайте також: Інвестиції в золото: як це працює
Що відбувається на українському ринку
На українському ринку найбільший ривок за останні 5 років, за винятком нинішнього рекорду, золото зробило в 2015 р. Тоді в лютому його вартість досягла свого рекордного значення — 1 077,94 грн за 1 грам (близько $51). Головною причиною тому стала глибока девальвація гривні.
Нинішнє зростання цін на золото на внутрішньому ринку повторює світові тенденції.
Не виключено, що вже в недалекому майбутньому інтерес до золота зросте не тільки серед інвесторів, але і серед фінустанов. В результаті кількість гравців, як і «золотих» продуктів, може значно збільшитися.
Більшість аналітиків вважає, що вартість золота продовжить зростати, особливо якщо ситуація з коронавірусом посилиться. «У золота зараз реальна перспектива на вересень перетнути кордон $ 2000 за унцію, на грудень — $ 2200", — говорить Андрій Львів.
Незважаючи на всі нюанси, українському інвестору вигідно вкладатися в золото. Але цікавим і прибутковим активом воно може стати тільки в разі, якщо вкладатися в нього на тривалий термін. Починати краще хоча б з 1 унції (31,1 гр) і вкладати не менше ніж на 3-5 років.
Передісторія
Влітку ціна на золото різко пішла вгору: в кінці липня вартість ф'ючерсів подолала позначку $ 1941,9 за тройську унцію — такого не було з 2011 року.
На початку серпня ціна на золото в деякі торгові дні перевищувала $2 тис. за унцію, але вже до середини місяця тренд змінився.
Ф'ючерси на золото з постачанням в серпні подешевшали до $1871,6.