Що зміниться
Система обміну фінансовими повідомленнями SWIFT підкреслила, що в межах нової стратегії кардинально змінено порядок здійснення платежів і виконання операцій з цінними паперами.
Також буде модернізовано інфраструктуру для транскордонних операцій, що дозволить фінансовим інститутам у всьому світі здійснювати трансакції миттєво і безперешкодно.
Компанія надаватиме комплексні послуги з управління процесом виконання трансакцій, не обмежуючись обміном фінансовими повідомленнями. Новий підхід сприятиме розвитку інновацій, що дозволить фінансовим інститутам — самостійно або у співпраці з фінтех-компаніями — розробляти додаткові послуги для розвитку бізнесу:
- в сфері оплати — розширення спектру пропозицій для бізнесу і споживачів, а також підвищення якості обслуговування кінцевих споживачів;
- в сфері операцій з цінними паперами — додаткові переваги за рахунок ефективнішого процесу звірки, вдосконалених видів звітності та сервісів з обслуговування активів;
- в сфері транспарентності операцій — повна прозорість процесу проведення операцій, що дозволяє скоротити кількість випадків невиконання по операціях і штрафів.
Читайте також: СЕП 23/7. НБУ дозволив банкам проводити платежі вночі
Що очікується
Модернізована платформа SWIFT забезпечить взаємодію між фінансовими установами та іншими учасниками ринку і дозволить налагодити більш безшовні процеси, оптимізує швидкість і стане підтримувати повну прозорість і прогнозованість операцій на всіх етапах виконання в будь-якій точці світу. Саме на цьому наголосив голова Ради Директорів SWIFT Явар Шах, підкреслюючи, що «протягом наступних двох років SWIFT докорінно змінить процес проведення платежів і операцій з цінними паперами».
Нововведення надасть можливість здійснювати миттєві безшовні трансакції між понад 4 млрд рахунків, що обслуговуються фінансовими установами — користувачами фінансової мережі SWIFT.
Крім того, цифрова платформа нового покоління використовуватиме API і хмарні технології для надання процесингових сервісів. Раніше банки традиційно розробляли їх самостійно в рамках своєї інфраструктури. Тепер нові технології дозволять заощадити час і скоротити витрати для всієї індустрії.
Раніше повідомлялося
Повідомлялося, що Swift планує відкласти дату міграції на ISO 20022 для транскордонних платежів на 12 місяців — з листопада 2021 року до кінця 2022 року. Причина полягає в тому, що банки не встигають підготувати існуючу інфраструктуру для переходу.
ISO 20022 — це стандарт і методологія створення описів бізнес-процесів, що супроводжуються обміном електронними фінансовими повідомленнями, і проектування схем і форматів цих повідомлень. Інакше кажучи, це новий стандарт для електронного обміну даними між усіма учасниками фінансових і торгових ринків.
Читайте також: Нацбанк: Платіжна система України перейде на новий стандарт
Очікується, що ISO 20022 зробить справжню революцію не тільки в транскордонних платежах, а й у всій платіжній інфраструктурі.