Основні положення документа
Закон спрямований на розширення доступу до кредитних ресурсів для мікро-, малих і середніх підприємств.
Йдеться про надання держгарантій на портфельній основі на суму до 5 млрд грн. Тобто про забезпечення часткового виконання боргових зобов'язань за портфелем кредитів, виданих банками-кредиторами суб'єктам господарювання — резидентам України.
Читайте також: Доступні кредити 5-7-9%. За минулий тиждень видали 330 нових кредитів
Для виконання вимог цього Закону по портфелю кредитів банків-кредиторів у розмірі, що не перевищує 80% загальної суми таких боргових зобов'язань і 80% по кожному окремому кредиту, необхідне рішення Кабміну, узгоджене з комітетом Верховної Ради з питань бюджету.
Порядок відбору банків-кредиторів і умови надання держгарантій на портфельній основі, розмір і вид забезпечення встановлюються урядом. Надання таких гарантій оформлюється у вигляді договору між Міністерством фінансів України та банком-кредитором.
Читайте також: Доступна іпотека. У Кабміні анонсують нову кредитну програму
Крім того, закон передбачає впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, що дозволить реалізувати ініціативи президента щодо доступного іпотечного кредитування.
Нагадаємо
Кабмін анонсував підготовку нової програми доступних іпотечних кредитів. Як повідомив глава Мінфіну Сергій Марченко, надавати іпотечні кредити, в тому числі на умовах фінансового лізингу, буде нова структура.
Також повідомлялося, що малий і середній бізнес отримав 8 млрд доступних кредитів за програмою «5-7-9». Всього видали вже 3 тис. таких кредитів. Програму планують продовжити на 2021 рік.