Жорсткий контроль

Йдеться про такі компанії як Apple, Google, Amazon і Facebook.

«Нам потрібен кращий контроль за цими платформами», — сказав Бретон. За його словами, європейські країни мають намір забезпечити собі нові повноваження, які дозволять протистояти домінуванню великих компаній на ринку в разі загрози інтересам користувачів або більш дрібних конкурентів.

Також Бретон зазначив, що Брюссель розглядає введення системи рейтингів, за допомогою якої зацікавлені сторони могли б оцінювати дотримання цифровими компаніями податкових вимог, а також швидкість, з якою вони видаляють незаконний контент.

«У користувачів цих платформ є відчуття, що компанії занадто великі, щоб піклуватися про клієнтів», — зазначив Бретон.

За словами Бретона, нові правила будуть розроблені до кінця року.

Передісторія

Раніше Єврокомісія вже застосовувала міри щодо великих технологічних компаній за недобросовісну конкуренцію на європейському ринку. Так, в 2019 році антимонопольне розслідування було розпочато щодо Amazon.

Читайте також: ЄС оштрафував Amazon на 250 млн євро

За даними Єврокомісії, компанія могла використовувати дані, отримані від невеликих роздрібних фірм, для збільшення власних продажів.

Через порушення європейського законодавства про конкуренцію не раз отримувала штрафи Google. Так, в березні минулого року ЄК оштрафувала компанію на 1,49 млрд євро ($ 1,7 млрд) за порушення законодавства про конкуренцію при розміщенні інтернет-реклами і її виділення при пошуку в мережі.

Читайте також: ЄК оштрафувала Google на $ 1,69 мільярда

У червні поточного року Єврокомісія почала розслідування відносно Apple. Компанію запідозрили в тому, що її дії в частині інтеграції платіжної системи Apple Pay порушують антимонопольне законодавство в зв'язку з тим, що використовувати для проведення безконтактних платежів модуль NFC на смартфонах iPhone може тільки Apple Pay.

Читайте також: Apple виграла в суді ЄС справа про податки на 13 мільярдів євро