Плани компанії
«Київстар» надає клієнтам передплаченого зв’язку послугу «Смарт Гроші», і вона дуже популярна. «Квартальна база активних абонентів, які користуються фінансовими сервісами, мікроплатежами, становить близько 800 тисяч», – розповів начальник департаменту мобільних фінансових послуг компанії «Київстар» Сергій Коптик.
У компанії готові до тісної співпраці з банками.
«Ми можемо виступати технічним партнером банків для ідентифікації через BankID, – зазначає він. – Ми відпрацьовуємо схему, щоб дані зберігалися у банку і була вибудувана система додаткової верифікації, щоб власник гаманця, електронних грошей, був верифікований банком відповідно до вимог BankID».
Читайте також: НБУ назвав банки, які невдовзі підключаться до BankID
За кожну верифікацію клієнта через BankID небанківські комерційні установи з 1 липня платять по 20 грн. При цьому «Київстар» розвиває клієнтські мікроплатежі.
«Питання ціноутворення обговорюватиметься, оскільки крім того, що ми платимо банку, є додаткові податки, тому сума буде більше 20 грн», – сказав Коптик.
Є й інші нюанси. Для авторизації в BankID клієнт використовує найчастіше контрактний «фінансовий» мобільний номер, до якого прив’язаний інтернет-банкінг, тоді як мікроплатежі «Київстару» доступні лише абонентам передплаченого зв’язку.
Читайте також: Банки отримають фінансовий стимул для підключення до BankID — НБУ
«Нашими фінансовими сервісами користуються переважно передплачені абоненти. Вони можуть мати інший номер телефону, іншу сімку, про яку ми не знаємо, для користування фінансовими сервісами. І її вони можуть придбати для дітей, бабусь, дідусів, оплати проїзду в громадському транспорті, мікроплатежів. Але ця сімка може не відповідати номеру телефону, який клієнт вказав банку», – пояснив Коптик.
Що таке BankID
BankID – це система Національного банку, яка забезпечує здійснення електронної дистанційної ідентифікації фізичних осіб. За її допомогою користувачі мають можливість легко та безпечно отримувати віддалений доступ до адміністративних (державних), фінансових, комерційних та інших послуг.
Читайте також: Віртуальний фейс-контроль. Кому і куди відкриває доступ BankID