Причина
Через закриті кордони інспектори, які визначають відповідність продуктів і способів їх приготування за єврейськими законами, не можуть потрапити до Китаю. Крім того, у них виникли проблеми з поїздками в Уганду та Сінгапур.
Фабрики в КНР виробляють фруктові консерви і інші упаковані товари, а також відіграють важливу роль у виробництві штучних ароматизаторів та інших інгредієнтів, які можуть потрапити в раціон тих, хто дотримується правил кашрута, відзначає агентство.
«Все, що ви купуєте в супермаркеті або аптеці, швидше за все, містить від двох до шести інгредієнтів з Китаю», — сказав рабин Давид Московіц, який керує компанією Shatz Kosher Services. Компанія перевіряє продукти та інгредієнти, вироблені в КНР, на кошерність.
Читайте також: Глава ФРС прогнозує довгостроковий збиток економіці США через коронавірус
Перед єврейським Новим роком (Рош ха-Шана), який святкується 18 вересня, Московіц провів би два тижні в Китаї. Однак через коронавірус йому доводиться перевіряти китайські фабрики онлайн за допомогою камер відеоспостереження. З початку пандемії виручка Shatz Kosher Services впала на 85%.
Американська компанія Star-K Certification також змушена проводити перевірки віддалено, розгортаючи мережу інспекторів в Ізраїлі і США. Вона стежить більш ніж за 500 підприємствами в Китаї.
Співробітники китайських фабрик також комунікують з компанією за допомогою відео. «Вони з ними онлайн, проходять кожен етап виробництва», — зазначив президент Star-K Авром Поллак.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
За даними Allied Market Research, які наводить агентство, в 2018 році ринок кошерних продуктів становив $ 19,1 млрд. Згідно з прогнозами, до 2026 року він повинен зрости до $ 25,6 млрд.
Читайте також: Коронавірус обрушив автомобільні ринки в Європі
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».