«Мінфін» порівняв, що обіцяють клієнтам великі банки з депозитним портфелем фізосіб понад 1 млрд грн.
Найдохідніші банки
Найвищу дохідність за річними депозитами у гривні зараз пропонує Мотор-Банк і Комінвестбанк — 12% річних.
Ще два тижні тому найкраща пропозиція була у Клірингового Дому, де можна було відкрити депозит на 12 місяців під 12,38% річних. Але, знизивши дохідність річних вкладів у нацвалюті до 11,88% річних, він перекочував на друге місце ренкінгу.
Третю позицію розділили відразу три фінустанови: Український капітал, Міжнародний Інвестиційний Банк та Укрбудінвестбанк. Там вкладникам обіцяють платити 11,75% річних за депозитами у нацвалюті на 12 місяців.
Читайте також: Зіпсована кредитна історія за 12 копійок і комісія «за того хлопця»
Депозити в гривні будуть тільки дешевшати
За останні два тижні гривневі вклади подешевшали у 6 невеликих банках з 21. «Банки дочекалися рішення НБУ про облікову ставку. 3 вересня регулятор зберіг її на тому ж рівні — 6%. Це дозволило продовжити лінію плавного зниження депозитних ставок», — пояснив керівник департаменту з роботи на міжнародних ринках і грошового обороту Радабанку Сергій Гнєзділов.
За його словами, дохідність депозитів ще не відіграла зниження облікової ставки НБУ. «До кінця року ставки можуть впасти ще на 1% річних», — прогнозує банкір.
У яких банках найбільше подешевшали гривневі депозити:
- Земельний Капітал знизив ставку за депозитами на всі терміни на 0,5-0,75% річних. Зараз розмістити гривню там на 6, 9 і 12 місяців можна під 11,5% річних.
- У Комерційному Індустріальному Банку вклади на всі терміни подешевшали на 1-1,5% річних. Тепер заробити на депозиті, наприклад, на 9 або 12 місяців можна 11% річних.
- Кредитвест Банк «зрізав» дохідність вкладів, в залежності від терміну, відразу на 1,25-2% річних. Зараз депозит тут на 6, 9 і 12 місяців принесе вкладнику річний дохід всього 9%.
Читайте також: Скільки банків закриється через коронакризу
Як писав «Мінфін», за даними Українського індексу депозитів фізичних осіб, який розраховується НБУ на основі ставок топ-20 банків (UIRD), у cередині вересня середня дохідність роздрібних депозитів, в залежності від терміну розміщення, склала 8,3-8,9% річних у гривні, 0,7-1,3% річних для в доларових вкладів, 0,3-0,7% — для вкладів у євро.