Про що йшлося
Першочерговою проблемою було визначено питання кредитування реального бізнесу та пошук шляхів подолання кризи у співпраці з підприємствами стратегічних галузей економіки.
Йшлося про розроблення та впровадження оптимальних моделей кредитування для галузевого економічного зростання, зокрема кредитування іноземного покупця і під контракт, хеджування експортних ризиків, підвищення продажів за межами країни тощо.
Читайте також: Світова торгівля впала до рівня кризи 2008-2009 років — СОТ
Також представники найбільших компаній-експортерів озвучили не тільки необхідні законодавчі ініціативи та пропозиції щодо спрощення розрахунків та способів фінансування, а й основні перешкоди для отримання доступного фінансування та зростання обсягів виробництва.
Читайте також: Імпорт товарів з початку року скоротився більш ніж на третину — НБУ
Наступна зустріч у цьому ж складі відбудеться за місяць. На ній заплановано систематизувати розроблені «дорожні карти» із подолання нагальних проблем галузі для створення максимально ефективного плану.
Раніше повідомлялося
- Експорт товарів з України, за даними Державної митної служби, за перші вісім місяців 2020 року становив $30,846 млрд, що на 7% менше, ніж у минулому році, імпорт скоротився на 12% – до $33,337 млрд. Від'ємне сальдо зафіксовано на рівні $2,491 млрд.
- За даними НБУ, поступова активізація глобальної економіки призвела до розширення попиту на світових товарних ринках. Відповідно зросли світові ціни на товари, які переважають в українському експорті.