Що має змінитися
Очільник Мінекономрозвитку наголосив, що країна повинна побудувати інноваційну економічну модель і невідкладно відійти від моделі переважного використання природних ресурсів і дешевої робочої сили.
Пріоритетними визнано такі напрями:
- • розвиток виробництва і торгівлі продукцією з вищою доданою вартістю;
- • високий технологічний рівень виробництва;
- • кваліфікована високооплачувана робоча сила;
- • економія енергії та інших видів природних ресурсів;
- • новаторський стиль управління.
«Національна економічна стратегія – це головні вектори, за якими буде розвиватися Україна: стимули для промисловості, стимули для агросектору, стимули для видобування, транспортні коридори, стимули для IT та R&D, стимули для інфраструктури та внутрішніх перевезень, стимули для енергетичного сектору», — заявив Петрашко.
Читайте також: Стратегія розвитку фінсектора України до 2025 року затверджена. Що це означає
Механізм переходу до нової економічної стратегії
Урядовець підкреслив, що для досягнення бажаних результатів потрібні зміни:
- у підходах до державного управління – з чітким розподілом відповідальності, забезпеченням верховенства права, антикорупційних процесів тощо;
- в якості економічного зростання – воно має стати інноваційним, інклюзивним і стабільним;
- у політиці зайнятості – гідна оплата праці, що мінімізує нерівність у доходах;
- у сферах охорони здоров’я та освіти, що мають бути спрямовані на побудову сильної системи охорони здоров’я та оновлені освітні процеси і стандарти, створення освітньо-наукових кластерів та ін.
З чого починатимуть
Старту Стратегії передувала серйозна робота наукових та урядових організацій. Далі над основними положеннями документа працюватимуть 20 робочих груп, до складу яких входять урядовці, науковці і фахівці аналітичних центрів, інститутів, міжнародних організацій, представники бізнесу та бізнес-асоціацій. Групи формуватимуться на платформі Центру економічного відновлення, а їх набутки стануть основою державних цільових програм, що почнуть реалізовуватися вже у 2021 році.
Нагадаємо
Раніше ексміністр економіки Тимофій Милованов уже презентував урядову програму «Економічна стратегія: зростання через інвестиції».