За словами Ву, в Китаї це стало своєрідним рухом. Користувачі виводять криптовалюту, видаляють облікові записи і закликають інших до аналогічних дій.
Причини
У цього є дві причини.
По-перше, за останній тиждень у багатьох майданчиків виникли затримки із зняттям коштів і перебої в роботі. Наприклад, Poloniex за вересень тричі відключала можливість виведення через неполадки з гаманцями Ethereum і Tron і всіх токенів на їх основі.
Інша причина — розвиток сектора децентралізованих фінансів (DeFi). Ву зазначив, що трейдери найбільше виводять Ethereum. Монети відправляються на DeFi-майданчики для «дохідного фермерства». Суть цієї стратегії: внести депозит на платформу і отримувати по ньому відсоток в іншій криптовалюті, тобто «збирати врожай».
Читайте також:Біткоіни vs криза: чи стане крипта порятунком від фінансових потрясінь
Ву уточнив, що вплив руху з виведення коштів з бірж поки що оцінити важко, але компанії вже почали захищатися.
У той час як користувачі забирають Ethereum для входу на ринок DeFi, торговельні майданчики проводять лістинг активів з цього сектора і створюють аналогічні інструменти, таким чином намагаючись привернути трейдерів назад.
Наприклад, Binance 6 вересня запустила продукт Launchpool. Він дозволяє клієнтам внести в пул токени BNB, BUSD і ARPA, щоб потім взяти участь в розподілі монет проекту Bella protocol.
Читайте також: П'ять способів купити (продати) біткоіни
Причиною високої популярності DeFi-сектора є високі процентні ставки по депозитах.
Річна прибутковість в перші дні запуску подібних сервісів нерідко становить тисячі відсотків, хоча цей показник з часом знижується через наплив користувачів.
Наприклад, на початку вересня трейдер High Stakes Capital повідомив, що отримував приблизно по $160 в хвилину завдяки «дохідному фермерству».
Читайте також: Ethereum опустився до критичної позначки. Що буде з криптовалютою
Втім, ця стратегія вкрай ризикована. Найчастіше DeFi-платформи запускаються, не пройшовши аудит коду, через що можуть зламатися вже на другий день роботи. Так сталося з додатком Yam.