В Офісі генпрокурора не уточнюють, про яку саме фінансову піраміду йдеться.

Але швидше за все, йдеться про «заблоковану» минулого тижня СБУ мережу магазинів B2B Jewelry, сертифікати якій були зафіксовані на фото з проведення операції спецслужби.

За даними слідства, до організації фінансової піраміди причетні більше 20 чоловік і задіяно понад 100 підконтрольних юридичних осіб.

Читайте також: Засновник B2B jewelry: Мережа працює в нормальному режимі. Юристи готують позови про компенсацію моральної шкоди

«Учасниками злочинної схеми здійснювався збір грошей з громадян, в тому числі з використанням банківських рахунків благодійної організації, з метою нібито інвестування в нефінансову установу для отримання надвідсотків», — зазначили у відомстві.

В Офісі також додали, що за час функціонування фінансової піраміди організатори, за рахунок вкладників купили острів в Дніпровському каскаді з нерухомістю, придбали 18 елітних позашляховиків та інше майно, орієнтовною вартістю понад $250 млн. Про це раніше також повідомляла СБУ.

Читайте також: Українці «подарували» організаторам фінансових пірамід понад $1 млрд

За результатами проведених 48 обшуків в Київській, Вінницькій областях та в Одесі, вилучено комп'ютерну та мобільну техніку, подарункові сертифікати, документи про діяльність проекту, а також інші предмети.

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Читайте також: ЗМІ: В Україні рухнула фінансова піраміда (відео)

Передісторія

27 серпня Служба безпеки України заблокувала діяльність фінансової піраміди B2B jewelry, вкладниками якої стали понад 600 тисяч громадян, а обсяг привласнених коштів становить близько $ 250 мільйонів.

27 серпня в рамках кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків в Київській і Вінницькій областях та в Одесі.

Судом накладено арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме і нерухоме майно, в тому числі оформлення на підконтрольні юридичні особи.

Раніше Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку України попередила українців про можливу шахрайську діяльність проекту Exlimited і закликала не інвестувати в нього.

​Читайте також: 10 ознак фіктивності інвестиційного проєкту

На початку травня НКЦПФР заявила, що вважає проект B2B Jewelry, який пропонує українцям вкладати кошти в інвестиційні сертифікати і продає ювелірну продукцію, способом незаконного заволодіння грошовими коштами. Комісія звернулася до правоохоронців.