Як змінювався попит на нафту
За інформацією експертів, за останні чотири місяці світовий попит на нафту рекордно зріс — на 13 млн барелів на день з моменту падіння у квітні, викликаного пандемією covid-19.
Попит на нафту підскочив після ослаблення карантинних обмежень, пов'язаних з covid-19, і зараз знаходиться на рівні 89% від рівня минулого року в порівнянні з 78% в квітні.
Читайте також: Нафта дорожчає на тлі антикризових указів Трампа
Аналітики IHS Markit вважають, що зростання попиту сповільниться і зупиниться на рівні 92-95 млн барелів на добу (або приблизно 92-95% від рівня попереднього року) протягом першого кварталу 2021 року.
Що гальмує попит
На сьогодні фактичні витрати авіаційного гасу і раніше на 50% нижче рівня минулого року. Аналітики називають цей чинник гальмом для стабілізації ринку.
«Для відновлення попиту необхідно відновити подорожі і поїздки на роботу. І цього не станеться доти, доки не буде створена ефективна вакцина від коронавірусу», — заявив аналітик Джим Буркхард.
За оцінками аналітиків, ціни на нафту будуть коливатися в діапазоні $ 45-65 за барель в 2021 році.
Читайте також: ОПЕК спрогнозувала зниження світового попиту на нафту в 2020 році
Нагадаємо
- На початку березня 2020 року учасники програми ОПЕК + не продовжили угоду, оскільки не змогли домовитися про обсяги обмеження видобутку. В результаті стався обвал цін на нафту.
- Після цього на ринку нафти сталося ще кілька обвалів цін — на тлі ситуації з коронавірусом і обмежень через пандемію в найбільших економіках світу.
- 12 квітня країни-члени ОПЕК +, в тому числі Росія, домовилися скоротити видобуток нафти в умовах пандемії.
- Передбачається, що кінцеве зменшення видобутку складе 9,7 млн барелів на добу. Ця угода набула чинності з травня.
- У липні держави-члени ОПЕК + почали пом'якшувати угоду по скороченню видобутку, знизивши загальну квоту на 2 млн барелів на добу.
- Таким чином, вони узгодили зниження загальної квоти з нинішніх 9,7 млн барелів на добу (б/д) до 7,7 млн б/д в серпні і далі до кінця року.