Деталі аукціону
-
9 банків подали заявки, загальний обсяг яких склав 5,26 млрд грн під плаваючу ставку від 5,75% до 6,75% річних.
-
Гранична ставка була встановлена на рівні 6,5%.
-
Загалом були задоволені заявки шести банків на 5 млрд грн за середньозваженою фіксованою процентною ставкою 6,5%.
Читайте також: Нацбанк уклав з ЄБРР перший валютний своп
Що таке своп процентної ставки
У травні 2020 року регулятор затвердив Положення про проведення Національним банком на міжбанківському ринку операцій своп процентної ставки.
Це відкрило шлях до впровадження нового інструменту, який знизить процентні ризики для банків і додасть їм стимули для інвестицій і довгострокового кредитування.
Читайте також: НБУ затвердив модель оцінки свопу процентної ставки на індекс овернайт
В НБУ уточнюють, що своп процентної ставки дозволить банкам зафіксувати ставку за кредитами на довгий період на одному рівні й «застрахувати» їх від зміни вартості ресурсів. Це, у свою чергу, буде сприяти розгортанню довгострокового кредитування в гривні.
Нагадаємо
НБУ на першому аукціоні своп процентної ставки 2 липня задовольнив заявки двох банків на 20 млн грн.
Другий своп-аукціон Національний банк планував насерпень, однак вирішив провести позаплановий 15 липня. У ньому взяли участь 7 банків, було подано 17 заявок, загальний обсяг яких склав 2,49 млрд грн. З них були задоволені заявки п’яти банків на 410 млн грн (16,5%).
На третьому своп-аукціоні попит банків зріс до 3 млрд грн, було подано 8 заявок. З них були задоволені заявки п’яти банків на 2 млрд грн (64%).
Середньозважена фіксована процентна ставка, запропонована банками в обмін на плаваючу ставку, яка визначається залежно від значень індексу UONIA, на всіх аукціонах становила 6,5%.