Чого хоче домогтися Трамп?
Днями глава США повідомив, що допускає варіант заборони китайського ритейлера на території своєї держави. Його може спіткати доля Bytedance, власника ТікТок, і месенджера WeChat.
На відповідь журналістів щодо можливого блокування Алібаба, Трамп відреагував неоднозначно, але сказав, що це можливо. До складу цієї корпорації входить ряд компаній, серед яких: Alibaba.com, AliExpress.com, Alibaba Pictures та інші. Чому американський президент недолюблює Алібаба і до чого це може привести?
Експерти вважають, що такі дії Трампа мають політичний підтекст. Перед виборами він намагається сконцентруватися на невеликих перемогах, а також зафіксувати успіхи в переговорах. Не виключено, що компанія може постраждати лише через те, що має китайське походження.
Чи буде заборона Alibaba в США згубною для компанії?
Більшість експертів вважає, що американські санкції можуть негативно вплинути на хмарний сегмент Алібаба і розробку чіпів, що наразі активно розвиваються. Компанія знаходиться на третьому місці у сегменті хмарних технологій після американських корпорацій Амазон і Майкрософт (ще одна причина можливої заборони в США – усунення конкурента). При цьому наголошується, що навіть якщо санкції і матимуть негативні наслідки, то незначні.
На хмарний сегмент бізнесу припадає близько 8% від загального виторгу компанії, а у Сполучених Штатах бізнес Alibaba представлений несуттєво: основний регіон для діяльності компанії – це Азія (зокрема, Китай). Заборона в США може привести до уповільнення темпів зростання бізнесу, а також збільшити волатильність акцій через невизначеність на ринку.
Як відреагують акції Alibaba?
На думку аналітиків, акції Alibaba будуть торгуватися на рівні 271 – 279 долара за штуку. На момент написання матеріалу, папери компанії торгувались по 259,44 долара. Сполучені Штати є важливим ринком для компанії, незважаючи на те, що він не приносить Alibaba істотних доходів. Аналітики LBLV нагадують, що виторг компанії в сегменті електронної комерції у першому кварталі склав 13 мільярдів доларів – 1 мільярд доларів припадає на світові ринки, а решту – принесла діяльність в КНР.
Володимир Кравченко, фінансовий аналітик LBLV.com