Рішення суду

Згідно з рішенням суду ЕСУ заплатить Укрексімбанку додатково 107 млн грн пені.

ЕСУ повинен був сплатити банку заборгованість за облігаціями згідно з рішенням господарського суду Києва від 23 січня 2020 року.

Читайте також: Компанія Ахметова виплатила $700 мільйонів за Укртелеком

Проте суд відмовився визнавати законність виплати ЕСУ пені, що і оскаржив Укрексімбанк у Північному апеляційному суді.

Передісторія

У березні 2017 «ЕСУ» мало погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробило цього, тобто допустив дефолт.

Найбільші власники цих паперів — Ощадбанк і Укрексімбанк. Як повідомлялося, у портфелі кожного з цих держбанків були облігації на суму близько 2 млрд грн.

Випуск, точніше перевипуск, цих паперів сприяв процесу приватизації Укртелекому та переходу компанії під контроль Ріната Ахметова.

У 2015 році Укртелеком приєднався до переговорів ТОВ «ЕСУ» з Ощадбанком і Укрексімбанком з обов'язку його власника за облігаціями. Тоді Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у них облігації ТОВ «ЕСУ» в цілому на 2 млрд грн (за 1 млрд грн у кожного з держбанків) і сплатити відсотки не пізніше 15.03.2017.

В заставу держбанк передав акції Укртелекому. Планувалося, що погашення боргів відбудеться за рахунок коштів від продажу 3G-оператора ТриМоб" для «МТС Україна», але ця угода зірвалася.

Читайте також: Рада підтримала позбавлення Ахметова мільярдних пільг на ПДВ

У грудні 2019 року Ощадбанк відкликав позов до Укртелекому на 1,1 млрд грн і повідомив, що досяг домовленості з Укртелекомом про поетапне і повне погашення заборгованості.

У лютому 2019 наближена до Ахметова фінкомпанія викупила у ФГВФО права вимоги Дельта Банку до «ЕСУ» на 234 млн грн з дисконтом 80%.

У січні 2020 року повідомлялося, що група СКМ Ріната Ахметова виплатила структурі, близькій до Дмитра Фірташу, $760 млн у рамках мирової угоди по Укртелекому.