Що це значить
Торговці зможуть в тестовому режимі користуватися мобільним додатком з програмним РРО (реєстрація розрахункових операцій), без необхідності купувати і встановлювати додаткове обладнання.
Онлайн-фіскалізація спростить процес обліку торгових операцій і взаємодії підприємців з фіскальною службою, а наявність в мобільному додатку функціоналу для прийому оплат надасть нові можливості для бізнесу.
Як працює фіскалізація через додаток «Смарт Каса»
-
Касир додає товар у Кошик (сканує штрих-код або вводить інформацію вручну);
-
Касир підтверджує продаж з допомогою ЕЦП, дані синхронізуються з податковою;
-
На екрані з'являється номер фіскального чека з QR-кодом;
-
Просканувавши QR-код, клієнт відкриє свій чек на сайті податкової.
З допомогою рішення «Смарт Каса» підприємці можуть також приймати безготівкові оплати – через цифрові гаманці Apple Pay, Google Pay і Masterpass шляхом сканування QR-коду.
Читайте також: Програмні РРО заробили: що змінилося
Для цього на етапі оплати касир повинен вибрати опцію «Mastercard QR», покупець сканує QR-код, згенерований програмою для оплати, вибирає цифровий гаманець і карту, підтверджує оплату – і покупка здійснена.
Завдяки доступу до особистого кабінету в додатку «Смарт Каса» підприємці також можуть переглядати аналітику своєї діяльності у формі графічних звітів, відслідковувати продаж.
Читайте також: З серпня запускаються програмні РРО: кому вони потрібні і скільки коштують
Крім того, компанія Mastercard виступила партнером у запуску мобільного додатку для онлайн-фіскалізації «пРРОсто», розробленого компанією «Програмика» за підтримки Державної податкової служби України.
На першому етапі в додатку реалізована технологія онлайн-фіскалізації, а незабаром у ньому з'явиться можливість прийому оплат за підтримки Mastercard.
Мобільні додатки «Смарт Каса» і «пРРОсто» вже можна безкоштовно завантажити на смартфон або планшет Apple Store і Google Play.
Що таке фіскалізація
Фіскалізація – це процес обліку проданих товарів та передача відповідної звітності в податкову службу. Сьогодні, згідно з нормами українського законодавства, ФОПи 2-4-ї груп не використовують РРО, якщо їх дохід не перевищує 1 млн гривень. З 1 січня 2021 року оновлюється перелік підприємців, які обов'язково повинні використовувати РРО.
Читайте також «Касовий апарат в смартфоні»: За 2 дні підприємці зареєстрували майже 22,5 тисячі ПРРО