«Мінфін» розбирався, наскільки привабливими є умови програм кешбеку та на що звертати увагу, щоб отримати максимальну вигоду.
Кілька варіантів, як заробити кешбек
З моменту старту monobank на базі Універсал Банку (2017 рік), його клієнти вивели понад 1 млрд грн (!) кешбеку за покупки.
За словами співзасновника monobank Олега Гороховського, клієнти щомісяця виводять 50−55 млн грн кешбеку. В середньому за місяць один клієнт накопичує за торгові операції 91 грн.
У пресслужбі Альфа-Банку зазначили: середня місячна сума кешбеку на одного активного клієнта, який вибирає підвищені категорії, — 101 грн.
Програмою кешбеку А-Банку користується 20% клієнтів. «В місяць клієнт може накопичити не більше 500 грн. Але обмежень на виведення коштів немає. З моменту запуску картки „Зелена“, за якою діє програма лояльності, ми нарахували клієнтам понад 12 млн кешбеку», — поділилися в А-Банку.
В Ідея Банку відсоток клієнтів, які регулярно отримують кешбек, досягає 10%. «Кожного місяця ми виплачуємо майже 300 тис. грн кешбеку. Є клієнти, які щомісяця накопичують по кілька сотень гривень, а у більшості сума кешбеку становить до 100 грн», — розповів член правління, директор з розвитку бізнесу Ідея Банку Володимир Малий.
Для того, аби отримувати кешбек за покупки, достатньо оформити банківську картку і активувати програму лояльності в мобільному додатку. Деякі банки дозволяють пройти віддалену ідентифікацію та отримати віртуальну картку, зовсім відмовившись від походів у відділення. Нерідко фінустанови автоматично підключають кешбек, як це робить Приватбанк у випадку програми «Бонус плюс».
«Хороша кешбек-програма приваблює клієнтів і стимулює їх користуватися картою, від чого банки отримують прибуток у вигляді комісії, яка називається interchange. Залежно від класу картки, вона може становити 1,5−2% від суми платежу. Комісію банку-емітенту картки сплачує банк, що обслуговує торгову точку, де ви зробили платіжну операцію», — пояснює фінансист, партнер iPlan.ua Василь Матій.
Програми кешбеку діють не на всіх картках. Варто звернути увагу, чи банк надає таку опцію взагалі, а якщо надає, то для яких карток — дебетових чи кредитних. Іноді банки нараховують бонуси за розрахунки тільки власними коштами або, навпаки, тільки кредитними. Умови різних программ теж відрізняються.
Читайте також: Картки в польських злотих: хто пропонує і в чому їх «фішка»
Банки обіцяють клієнтам переважно кілька варіантів кешбеку:
-
Близько 0,35−1% на всі безготівкові покупки.
-
На постійній основі 1−5% кешбеку у певних категоріях — онлайн-покупки, салони краси, ресторани чи АЗС тощо.
-
Близько 0,5−1% — на всі безготівкові покупки, до 20% — на підвищені категорії.
-
До 20% на певні категорії покупок, які обирає клієнт або сам банк щомісяця.
-
До 20% при оплаті карткою товарів та послуг в магазинах-партнерах.
Кешбек може нараховуватися за операції в усіх торгових точках або лише за покупки в магазинах-партнерах. Якщо програма лояльності діє в усіх магазинах, заробляти бонуси найлегше, однак про великі суми можна забути, оскільки банк повертатиме максимум 1% платежу.
Покупки в магазинах-партнерах принесуть більший дохід. Втім, щоб відчути переваги послуги, доведеться дослідити, де вона доступна і як отримати реальні відсотки.
Фото: kapital. kz
Не менш популярним є кешбек «за інтересами» — деякі банки повертають відсотки від оплати карткою в певних торгових точках. Наприклад, мережа АЗС, салони краси, кафе та ресторани або фітнес клуби. Інші нараховують кешбек лише за онлайн-покупки.
«В Ідея Банку є низка продуктів для різних цільових груп клієнтів, залежно від цього клієнтам пропонується або кешбек за онлайн розрахунки, або кафе/ресторани/АЗС/супермаркети. Також у нас є „Wellcome“ — бонус для нових клієнтів — 10% на будь-яку першу оплату карткою за рахунок кредитного ліміту», — зазначив Володимир Малий.
За словами банкіра, у кожної програми кешбеку є певні правила. В Ідея Банку — це обмеження за мінімальною і максимальною сумою, також слід пам'ятати, що підвищений кешбек нараховується за оплати саме кредитними коштами.
Шукай найкращі пропозиції в кредитному каталозі «Мінфіну»
Часто клієнтам пропонують щомісяця обирати декілька категорій, за якими банк повертатиме гроші. Здебільшого за такими категоріями витрат відсотки кешбеку значно вищі (до 20%), оскільки список магазинів, де діє опція, обмежений.
А-Банк надає кешбек до 20% залежно від обраної категорії. Клієнт вибирає 2 з 6 категорій на вибір, за якими отримує кешбек протягом місяця. «Категорії щомісяця змінюються, але ми намагаємося робити найпривабливіші пропозиції для клієнта. Також у банку є кешбек від партнерів, таких як Glusco, Toplyvo UA, EnglishDom, Sweet TV», — розповіли в А-Банку.
Там заявили, що основна помилка клієнтів, коли вони забувають вибрати категорію на початку місяця і йдуть витрачати гроші з картки. «На початку місяця в пуш-повідомленнях ми нагадуємо всім клієнтам, що вони можуть вибрати категорії кешбеку і економити», — додали в пресслужбі банку.
Важливо знати, що не підпадає під кешбек:
- зняття готівки;
- грошові перекази з картки на картку чи за реквізитами;
- сплата податків та штрафів;
- оплата транспорту та паркування;
- оплата комунальних послуг;
- поповнення мобільного телефону та інтернету;
- фінансові операції (покупка валюти, банківських металів, цінних паперів, фінансових продуктів, сплата кредитів, послуг консалтингу тощо).
Навіть за умови, якщо банк повертає кошти за всі покупки, клієнт не отримає відсотки за кожну витрату. У банках розповідають, що дарують бонуси за транзакції, які відповідають певним кодам. Однак торгово-сервісні точки, наприклад, Нова Пошта, часто налаштовують термінали так, що ваша покупка насправді визначається системою як переказ, за яким не буде кешбеку.
Читайте також: Дві картки, гроші, інтернет: де вигідніше обміняти валюту
З якими банківськими картками купувати вигідніше
«Мінфін» вирішив порівняти програми лояльності в українських банках. Для цього ми зателефонували у 43 банки, які мають найбільшу клієнтську базу — від 22 тис. до 33 млн активних банківських карт.
На даний момент картки з кешбеком мають 17 найбільших українських банків: Приватбанк, monobank, sportbank, todobank, O.Bank, Альфа-Банк, Таскомбанк, А-Банк, Ідея Банк, ОТП Банк, Форвард Банк, Укрсиббанк, Піреус Банк, Глобус Банк, Конкорд, Львів, Акордбанк.
З'ясувати всі деталі програм вдалося не з першого разу. За позитивного сценарію, консультанти уточнювали інформацію, іноді обіцяли перетелефонувати. Але траплялося, що у call-центрах відверто не бажали розповідати прозорі умови програми і поспіхом відправляли на сайт.
В Альфа-Банку, наприклад, охоче розповідали про програму кешбеку, однак настільки активно рекламували послугу, що довелося довго розпитувати, перш ніж почути реальні умови.
На окрему історію заслуговує спроба сконтактувати з операторами банків. В Ощадбанк довелося телефонувати не менше 3 разів, поки після безкінечного очікування на лінії, з’явився вільний консультант.
В Альфа-Банку знову сталося непорозуміння з роботом «Аллою». Віртуальній помічниці кілька разів поспіль не вдалося розпізнати ключові слова, пілся чого система відправила нас шукати відповіді на питання в чаті.
Лідером за проблемною комунікацією залишається ОТП Банк. Гарячої лінії немає. Фінустанова пропонує телефонувати на стаціонарний номер, за який доводиться платити. Онлайн-дзвінок на сайті не реагує. Акцент зроблено на спілкуванні в чаті, на що пішло близько години.
Найбільш якісно проконсультували за всіма питаннями щодо діючих программ кешбеку у Приватбанку, monobank, А-Банку, Таскомбанку та Акордбанку.
Фото: zik.ua
«Мінфін» ділиться з читачами зібраною інформацією. До уваги бралися лише картки з кешбеком, де програма лояльності діє на постійній основі.
Умови програм лояльності українських банків (за даними контакт-центрів та сайтів банків станом на 10.07.20)
Назва банку | На яких картках діє програма лояльності | Скільки відсотків обіцяє повертати банк | Які категорії покупок дают кешбек | Як скористатися кешбеком |
Приватбанк | Програма лояльності Бонус плюс діє автоматично на всіх картках банку | Кредитні та власні кошти — від 1 до 20% (у Києві — максимум 15%). | На покупки в магазинах- партнерах, можна завантажити в додатку банку карту «Бонус плюс» і відстежувати, в яких магазинах поблизу діє програма лояльності. | Лише у магазинах- партнерах, коли достатньо коштів на бонусному рахунку, щоб оплатити покупку. Не оподатковується. |
monobank | На Чорній та Білій картках. На віп-картках Iron та Platinum на вибір — можна накопичувати або кешбек, або милі, які потім обмінюються на авіаквитки | За рахунок власних коштів — від 2 до 20%, за рахунок кредитних коштів — 1%. Кешбек від магазинів-партнерів — до 20% (незалежно від розрахунку — власними чи кредитними коштами). | Щомісяця банк пропонує 6 категорій покупок, можна обрати 2 з них. Окремо є категорії магазинів-партнерів — тут обмежень за кількістю немає. | Можна вивести на основний рахунок суму понад 100 грн. Оподатковується — мінус 19,5% від суми. Максимальна сума кешбеку на місяць — 500 грн. |
sportbank | На всіх картках | За рахунок власних чи кредитних коштів — спортивний кешбек 10%: на боулінг та більярд, на покупки в магазинах спортивних товарів та одягу, спортивних клубах, секціях, студіях танців. Мінімальна сума до виплати становить 100 грн, максимальна — 555 грн. | На всі покупки в категорії «Спорт». | Щомісяця банк автоматично виводить кешбек на основний рахунок. Якщо на день виплати сума кешбеку менша за 100 грн — виплата переноситься на наступний місяць. Оподатковується — 19,5%. |
todobank | На всіх картках банку (отримати карту todobank можна при відкритті депозиту в тих містах, де є відділення Мегабанку) | За рахунок власних чи кредитних коштів — 1% на всі покупки. | Всі покупки, якщо операція через термінал в торговій точці відповідає кодам банку, на які діє кешбек. | Можна вивести на основний рахунок будь-яку суму кешбеку. Оподатковується — мінус 19,5% від суми. |
O.Bank | О.Карта | За рахунок кредитних коштів — 0,5% за покупки в магазинах (не онлайн) за певними кодами. Онлайн-покупки: за рахунок кредитних коштів — 5%, за рахунок власних коштів — 2%. За покупки в інтернет-магазинах Play Market, App Store, iTunes — 30% за рахунок кредитних коштів (10% — за власні кошти), якщо опис операції містить слова «Apple», «Google», «iTunes». | Всі покупки, якщо операція через термінал в торговій точці відповідає кодам банку, на які діє кешбек. | Щомісяця 10 числа банк автоматично виводить кешбек на основний рахунок. За умови, що сума більше 25 грн, якщо сума менша — кешбек не нараховується. Максимальна сума кешбеку на місяць — 500 грн. Оподатковується — 19,5%. |
Альфа-Банк | Програма лояльності Cash'U Club діє на всіх картках, крім кобрендових карток і карток A-Club | За рахунок власних чи кредитних коштів — від 0,5% до 20%. | Щомісяця банк пропонує від 3 до 10 категорій, з них можна обрати від 2 до 7. Кількість доступних категорій залежить від статусу користувача, який проходить шлях від «Юзера» (30 бонусів) до «Гуру» (8 тис. бонусів). Також діють акційні пропозиції від магазинів-партнерів. | Вивести кешбек на основний рахунок можна шляхом повернення оплати покупки, зробленої за останні 30 днів. Мінімальна сума для повернення кешбеку на місяць — 50 грн. Максимальна сума кешбеку на місяць за підвищеними категоріями — 3 тис. грн. Загалом щомісяця можна вивести максимум 5 тис. грн. Або взяти участь в розіграші подарунків. Оподатковується — 19,5%. |
Таскомбанк | PudraCard, Платівка, Велика п’ятірка, Пенсійна, Weekend Card (можна лише перевипустити) | PudraCard: за кредитні кошти в категорії «Одяг та взуття» — 5%, «Аптеки та салони краси» — 3%, за власні кошти — 1% на дані категорії (в бутіках, шоурумах, спеціалізованих магазинах одягу та взуття, закладах б’юті сфери). Платівка: 0,5% за всі покупки в інтернеті, супермаркетах та АЗС. Велика П’ятірка: за кредитні кошти 1−2% в торгово-сервісних мережах, за рахунок власних коштів + покупки в інтернеті — 1%. Пенсійна: 2% за покупки в аптеках та 1% — в супермаркетах. Weekend Card: розрахунки кредитними коштами на вихідні дні тижня — 3%, незалежно від оплати власними чи кредитними коштами покупки в інтернеті — 2%, всі інші — 1%. | Залежно від вашої картки: АЗС, супермаркети, аптеки, салони краси, одяг та взуття, онлайн-покупки. | Можна вивести кешбек на основний рахунок. Максимальна сума кешбеку на місяць — від 10 до 777 грн (залежить від вашої картки та витрачених коштів: мінімальна щомісячна сума розрахунків карткою — 1 тис. грн, чим більше витрат, тим більше кешбеку можна отримати). Кожного кварталу бонусний рахунок обнуляється. Оподатковується — 19,5%. |
А-Банк | Зелена та Універсальна Gold | За рахунок власних коштів — від 2 до 20%, за рахунок кредитних коштів — 1%. Кешбек від магазинів-партнерів — до 20% (незалежно від розрахунку — власними чи кредитними коштами). | Щомісяця банк пропонує 6 категорій покупок, можна обрати 2 з них. Окремо є категорії магазинів-партнерів — тут обмежень за кількістю немає. | Можна вивести на основний рахунок суму понад 100 грн. Оподатковується — 19,5% від суми. Максимальна сума кешбеку на місяць — 500 грн. |
Ідея Банк | Сard Blanche White та Card Blanche Online | Сard Blanche White: лише за рахунок кредитних коштів — АЗС, кафе, бари та ресторани — 3%, продуктові магазини — 2%. Card Blanche Online: за кредитні кошти — 5% за онлайн-покупки, 1% за розрахунки в АЗС, кафе, барах та ресторанах, 0,5% в продуктових магазинах, за власні кошти — 2% лише за онлайн-покупки. Також банк нараховує 10% за першу покупку за карткою Сard Blanche White чи Card Blanche Online. | Залежно від вашої картки: онлайн-покупки, продуктові магазини, АЗС, кафе, бари та ресторани. | Щомісяця 10 числа банк автоматично виводить кешбек на основний рахунок. Оподатковується — 19,5%. |
ОТП Банк | OTP Tickets Travel Card, Global Auto Card, Vodafone Bonus Card | OTP Tickets Travel Card: 2% за покупки на сайті Tickets.ua, 1% на всі покупки, окрім торгових точок на території країн Європейського економічного простору або інтернет-магазинів, які зареєстровані там (зокрема, Uber, Bolt, Wizz Air, Booking.com). Global Auto Card: до 3% за покупки на АЗК (на АЗС Окко додаткова знижка — 1 грн/літр бензину чи дизелю або 30 коп/літр газу). Vodafone Bonus Card: до 40 бонусів за кожні витрачені 100 грн при оплаті карткою, на початку року 100 бонусів за кожен місяць активного користування карткою (понад 5 операцій оплати карткою за рахунок кредитних коштів). | Залежно від вашої картки: квитки, АЗС, послуги мобільного зв’язку, інші магазини. | OTP Tickets Travel Card: бонуси можна використати для оплати авіаквитків, залізничних та автобусних квитків, бронювання готелів, туристичних страхових полісів, квитків на концерти та події (при максимальній знижці можна придбати квиток за 150 грн). Термін дії бонусів — 365 днів. Global Auto Card: бонуси можна обміняти на знижку при покупці пального. Vodafone Bonus Card: бонуси можна обміняти на винагороди (наприклад, поповнення мобільного рахунку та інтернету, пакети хвилин для дзвінків тощо). |
Форвард Банк | Коко кард дебетова та кредитна | До 20%, залежно від категорій та розрахунку власними чи кредитними коштами. Мінімальна сума кешбеку на місяць за рахунок власних чи кредитних коштів — 5 грн. Максимальна сума кешбеку на місяць за рахунок власних коштів — 300 грн, кредитних коштів — 1 000 грн. | Щомісяця банк автоматично надає 3 категорії, за якими нараховується кешбек. | Щомісяця 8 числа банк автоматично виводить кешбек на основний рахунок. Оподатковується — 19,5%. |
Укрсиббанк | New Card та Sport Card. Окремо програма лояльності Очевигода — діє на дебетових картках All Inclusive. | New Card: 5% за онлайн-покупки. Sport Card: 5% за покупки в спортивних магазинах та фітнес клубах. Лише за власні кошти. Очевигода дає знижки на покупки в магазинах-партнерах. | Залежно від вашої картки: онлайн-покупки, спортивні магазини та фітнес клуби. За програмою Очевигода — покупки в магазинах-партнерах. | Щомісяця 16 числа банк автоматично виводить кешбек на основний рахунок. Максимальна сума кешбеку на місяць — 500 грн. Не оподатковується. |
Піреус Банк | На всіх дебетових картках | За рахунок власних коштів — 1% кафе, бари, ресторани АЗС, магазини Duty Free. Мінімальна сума кешбеку на місяць — 30 грн (після сплати податків). Максимальна сума кешбеку на місяць — 300 грн. | Кафе, ресторани, бари, АЗС, магазини. | В останній день місяця банк автоматично виводить кешбек на основний рахунок. Оподатковується — 19,5% від суми. |
Глобус Банк | На всіх картках діє програма лояльності Глобус Бонус (за умови онлайн-реєстрації) | За кожні витрачені 10 грн при оплаті карткою через термінал банк нараховує 1 бонус. | Всі покупки, якщо операція через термінал в торговій точці відповідає кодам банку, на які діє кешбек. | Бонуси можна обміняти лише на подарунки. На сайті банку є каталог винагород, де вказано, скільки бонусів коштує кожна винагорода. Найдешевший подарунок — корм для тварин (100 бонусів). Поповнити телефон на 30 грн можна за 360 бонусів, придбати навушники — за 504 бонуси Найдорожчий подарунок — спортивний годинник майже за 24 тис. бонусів Не оподатковується. |
Конкорд | Картки One, Дебетова та Зарплатна | За власні кошти — 1% на всі покупки в торгових мережах або онлайн (саме за купівлю товарів, а не оплату послуг). | Всі покупки, якщо операція в торговій точці відповідає кодам банку, на які діє кешбек. | Можна вивести на основний рахунок суму понад 100 грн. Максимум щомісяця можна вивести 1 тис. грн (накопичувати — без обмежень). Оподатковується — мінус 19,5% від суми. |
Львів | На всіх картках | На всі покупки за рахунок власних коштів: Visa Gold — 0,5%, Visa Classic 0,35%. | Всі покупки, якщо операція через термінал в торговій точці відповідає кодам банку, на які діє кешбек. | Через добу банк автоматично виводить кешбек на основний рахунок. Оподатковується — 19,5%. |
Акордбанк | Найкраща картка MC World (випуск коштує 150 грн, має бути кредитний ліміт понад 1 тис. грн) | За рахунок власних чи кредитних коштів: від 1% до 20% — на підвищені категорії, 1% — на всі покупки. Максимальна сума кешбеку за одну операцію — 50 грн. | Щомісяця банк пропонує 5 категорій, можна обрати 2 з них. Крім того, 1% на інші покупки, якщо операція через термінал в торговій точці відповідає кодам банку, на які діє кешбек. | Можна вивести на основний рахунок суму понад 100 грн. Зараховується протягом 3 робочих днів. Максимальна сума кешбеку на місяць — 500 грн. Оподатковується — 19,5%. |
Найщедріша пропозиція за програмами кешбеку зараз у monobank, Приватбанку, Альфа-Банку, А-Банку, Форвард Банку та Акордбанку. Приват нараховує відсотки за покупки в магазинах-партнерах до 20%. Інші банки повертають до 20% від витрат за обраними категоріями. Та є кілька «але».
Співробітниця Приватбанку перевірила всі торгові мережі партнерів у Києві та повідомила, що максимум можна заробити 15% за оплати карткою в кафе десь в Солом’янському районі. Інші пропозиції менш привабливі, але зустрічаються частіше. Оскільки список партнерів обмежений, в банку порадили користуватися картою Бонус плюс, щоб відстежувати вигідні пропозиції поблизу.
Пропозицію інших банків «до 20%» правильно читати як «трапляються варіанти з щедрим кешбеком», однак далеко не щомісяця. До того ж часто 20% пропонується на непопулярну для користувача категорію. Якщо monobank, Альфа-Банк, А-Банк та Акордбанк кожного місяця дають клієнту можливість обрати кілька категорій, що йому до вподоби, то Форвард Банк робить вибір на свій смак.
Читайте також: Дитячі картки та депозити: що українські банки пропонують маленьким клієнтам
Важливо, якими коштами ви оплачуєте товари та послуги. Наприклад, у Форвард Банку заявили, що більший кешбек за покупки буде саме за кредитні кошти. Справа в тому, що клієнт мусить сплачувати за користування ними відсотки (якщо тільки не перебуває у пільговому періоді). У monobank, навпаки, за покупки в кредит банк платить завжди 1%, незалежно від обраної категорії.
Кешбек може обмежуватися не лише торговими точками, а й лімітами банку. Зокрема, в Акордбанку повідомили: максимальна сума кешбеку за одну операцію — 50 грн, максимальна сума кешбеку на місяць — 500 грн. У Форвард Банку максимальна сума на місяць залежить від оплати: за рахунок власних коштів — 300 грн, кредитних коштів — 1 000 грн.
Деякі банки чітко окреслили, кому може бути вигідна їхня картка. Sportbank виплачує лише спортивний кешбек — 10% за покупки в спортивних магазинах та клубах, за оплату боулінгу, більярду чи танців. Аналогічна ситуація з Sport Card від Укрсиббанку — кешбек 5% за спортивні товари та фітнес клуби.
Pudra Card від Таскомбанку більше орієнтована на «жіночі примхи»: одяг та взуття, салони краси. А Пенсійна розрахована на людей літнього віку: її власники отримуватимуть бонуси за покупки в супермаркетах та аптеках.
Платівка Таскомбанку, Card Blanche Online Ідея Банку та New Card Укрсиббанку будуть найвигідніші для тих, хто часто здійснює саме онлайн-покупки.
ОТП Банк пропонує кешбек лише за домовленостями з певними партнерами: АЗС Окко, Vodafonе, Tickets.ua. Партнерські програми лояльності можна знайти і в monobank, Альфа-Банку, А-Банку та Укрсиббанку — додатково до основних умов кешбеку.
Окремо варто відмітити акцію Юнекс Банку «Літня спека», яка діє з 1 червня до 31 серпня 2020 року. Пропозиція тимчасова, але банк регулярно протягом року створює подібні акційні умови. Залишається щоразу відслідковувати, яка діє акція, та реєструватися там.
Зокрема, на даний момент клієнт Юнекс Банку може отримати кешбек від 5 до 25% залежно від категорій: продукти та спортивні товари — 5%, аптеки — 8%, одяг та взуття — 10%, готелі — 25%. Щомісяця банк дозволяє обирати лише 1 категорію. Оплати можна робити як кредитними, так і власними коштами. Однак мінімальна сума покупки — 300 грн. Максимальна сума кешбеку на місяць — 500 грн.
Фото: twitter.com
Варто звернути увагу, чи повертають банки гроші на основний рахунок та що дозволяють оплачувати ними.
Здебільшого банки щомісяця автоматично нараховують кешбек на основний рахунок. Один бонус відповідає одній гривні. Мonobank, А-Банк та Конкорд дозволять клієнтам самостійно виводити кешбек, коли сума перевищить 100 грн. Оскільки гроші розцінюються як дохід клієнта, сума виведеного кешбеку оподатковується — мінус 19,5%.
Деякі банки встановлюють мінімальну суму кешбеку на місяць. Якщо її не вдалося набрати — всі бонуси зникають. Наприклад, в Піреус Банку це 30 грн (після сплати податків), у Форвард Банку — 5 грн. У Таскомбанку бонусний рахунок обнуляється щокварталу.
Особлива історія з бонусами Приватбанку та Альфа-Банку. Їх не можна повністю вивести на основний рахунок. У Приваті кешбек можна використати лише в магазинах-партнерах, коли на бонусному рахунку буде достатньо коштів, щоб оплатити 100% покупки. Притому в контакт-центрі запевнили, що жодного податку клієнтам сплачувати не доведеться.
В Альфа-Банку накопичені гроші можна використати на повернення покупки, яку здійснили протягом останнього місяця. Якщо такої не знайдеться або на неї бракуватиме коштів, доведеться тимчасово забути про кешбек.
ОТП Банк пропонує лише знижки і подарунки за накопичені бонуси. Аналогічна історія у Глобус Банку. Кожен подарунок в каталозі має свою ціну. Набравши достатню кількість бонусів, можна купити поповнення мобільного телефону, квитки, корм для тварин тощо.
Світлана Тартасюк