Аналіз персоналу 17 країн показує, що банкрутство в корпоративному секторі може зрости до 12% з 4% до пандемії, зазначається в звіті МВФ, опублікованому сьогодні.
Читайте також: чи Врятують економіку азартні ігри. І чи варто турбуватися про інфляцію та курс (відео)
Найбільше зростання числа банкрутств може бути зафіксоване в Італії через суттєве падіння споживчого попиту і високої частки виробництва в галузях з інтенсивними контактами.
У МВФ вважають, що найбільше постраждають сфери послуг, розваг і освіти. Між тим, в ключових секторах економіки, таких як сільське господарство, водопостачання та утилізація відходів, банкрутство може збільшитися незначно.
За даними фонду, понад третини малих підприємств в Канаді, Південній Кореї, Великобританії і США стурбовані можливістю поновлення роботи або очікують закриття протягом наступного року.
Фіскальні витрати на підтримку підприємств є значними. Збільшення боргу — привід для занепокоєння. Але ціна банкрутств буде набагато вище, ніж вартість постійної підтримки, коли це необхідно. Про це заявила керуючий директор МВФ Крісталіна Георгієва.
Читайте також: Електронний кабінет і спрощення роботи Фопів. Рада прийняла закон
«Ми ще не подолали труднощі. Друга велика хвиля хвороби може привести до нового шоку економічної активності. Інші ризики включають в себе широку оцінку активів, нестійкі ціни на сировину, зростаючий протекціонізм і політичної нестабільності », — попередила вона.