Без фінансової допомоги не обійтися

За даними огляду Credit Outlook, події навколо Нацбанку відбуваються в умовах підвищеної потреби в ліквідності і вразливості до зовнішніх шоків. За підрахунками аналітиків, Україні потрібно $7,35 млрд для погашень у другій половині 2020 року при дефіциті держбюджету у розмірі 7,5% ВВП.

«За нашими оцінками, валові потреби уряду у фінансуванні на 2020 рік складуть близько 16% ВВП, в наступному році потреба у фінансуванні буде меншою, але все ще ситуація залишиться складною», — зазначили в Moody's.

Читайте також: Критикуючи НБУ, парламент виносить собі вирок

Чи отримає Україна гроші МВФ

Допомога МВФ та інших кредиторів, ймовірно, буде залежати від забезпечення незалежності центробанку. Також від цього залежатиме, чи Україна отримає $350 млн від Світового банку в рамках програми, затвердженої в кінці червня.

«Посягання на автономію Нацбанку України послаблять настрої іноземних інвесторів», — йдеться у звіті Moody's.

Читайте також: Депутати хочуть змінити главу НБУ: хто прийде після Смолія

Нагадаємо

  • Глава Нацбанку Яків Смолій 1 липня подав заяву про відставку через політичний тиск. Президент прийняв заяву, 3 липня відставку підтримала Рада.
  • До призначення нового голови виконує його обов'язки перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова. Правління, крім неї, включає ще чотирьох заступників.
  • Найвірогіднішими кандидатами на місце Смолія вважають ексглаву Райффайзен банку Аваль Володимира Лавренчука, нинішнього голову Укргазбанку Кирила Шевченка і голову Ради НБУ Богдана Данилишина.