IPO – це перший публічний продаж акцій, після якого вони торгуються на фондовому ринку. Компанії вдаються до цього кроку, коли хочуть залучити кошти. Після цього компанія з приватної перетворюється в публічну. Придбати її акції можуть усі, хто має доступ до біржі.
«Ніхто не відмовився б придбати акції Tesla за $17 або Facebook за $40, як вони коштували під час IPO», — зазначив Богдан Сидоренко. На його думку, серед нових компаній, які виходять на фондовий ринок, іноді можна знайти перлину. До таких «перлин» експерт відносить, наприклад, Zoom.
Фрідом Фінанс почала брати участь в IPO з 2012 року. Першою операцією була соцмережа Facebook. З того часу компанія прийняла участь у 110 IPO, з яких 70 виявилися прибутковими і показали хороші результати прибутковості.
Як вибрати компанію
Перш ніж брати участь в IPO, звертає увагу Богдан Сидоренко, потрібно перевірити, що це за бізнес, які його показники, хто топ-менеджери, яку потребу клієнтів закриває компанія.
«Купуючи такі акції, потрібно зрозуміти – ви готові через 5 років бути власником частини цього бізнесу. Якщо ви розумієте, чому у цього сектора є потенціал, значить ця інвестиція цікава для вас», — пояснює експерт
Які IPO пройшли в цьому році
У цьому році IPO проводили переважно технологічні та біотехнологічні компанії. На думку Богдан Сидоренко, в наступному році цей тренд буде продовжуватися.
Деякі з цих компаній показали значне зростання вартості. Наприклад, акції компанії Schrodinger, яка розробляє програмне забезпечення для хімічної промисловості, подорожчали на 412%.
Читайте також: Захід Уоррена Баффета: поховає нинішній криза стратегію біржового гуру
Також на 169% подорожчали акції 1life healthcare – компанії, яка займається наданням медичної допомоги і якій належить мережа клінік.