Що це значить
Якби президент не підписав цей закон, нетверезих водіїв карали б штрафом від 17 до 34 000 грн з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк до трьох років, і це порушення вважалося б кримінальним проступком. За повторне порушення був передбачений штраф до 51 000 грн з позбавленням права керування на строк до трьох років.
Підписавши закон, Зеленський повернув керування в стані алкогольного сп'яніння з кримінальних проступків в адміністративний кодекс.
Як пояснював в ефірі Громадського радіо директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко, це пов'язано з «певними змінами» законодавства і законодавчими колізіями.
Читайте також: Судимість і великі штрафи. Що обіцяє новий закон автомобілістам з 1 липня
За його словами, підписавши закон, президент «повернув всі норми назад», і розмір штрафів за нетверезе керування не зросте.
Нагадаємо
-
22 листопада 2018 року Рада проголосувала за законопроект, який підвищує штрафи за керування авто в нетверезому стані до 51 000 грн.
-
З 1 липня в Україні набули чинності зміни до законодавства, що передбачають кримінальну відповідальність за керування авто в нетверезому стані.
-
17 червня парламент прийняв закон №3314, яким стаття 286-1 КК скасовується і в ній вже немає кримінальної відповідальності за керування автомобілем у нетверезому стані.
-
1 червня в Україні розпочала роботу система автоматичної фото — і відеофіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР).
Штрафи
За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год (2 км/год — додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», ДСТУ дозволена до ± 3 км/год) передбачений штраф 255 грн 510 грн — за перевищення більш ніж на 50 км/ч.
При цьому штраф зменшується на 50%, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали.