Попит інвесторів на папери з погашенням у березні 2033 року перевищив $7,5 мільярда.

Одночасно міністерство фінансів України має намір викупити власні єврооблігації з погашенням в 2021 і 2022 роках на суму до $750 мільйонів.

Ціна викупу паперів з погашенням в 2021 році встановлена в розмірі $1035 за акцію номіналом $1000, для євробондів з погашенням в 2022 році — $1042,5.

За словами фахівця відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси, Україна в день відставки глави НБУ провела розміщення єврооблігацій.

«День в день. Була складна операція, обсяг випуску склав $ 1,75 млрд, з них нових грошей в український борг інвестори принесли більше $ 1 млрд. І як тільки угода була закрита, було оголошено про відставку Смолія», — написав він.

Фурса зазначив, що в результаті, найбільші світові Фонди відчули себе ідіотами.

«Для інвесторів теж немає нічого важливішого незалежного Національного банку. В результаті, цієї ночі, найбільші світові інвестори, керуючі трильйонами доларів, намагалися відіграти назад цю угоду. І вимагають визнати її недійсною. Вийде чи ні у них, ще не відомо. Але в будь-якому випадку це колосальний скандал. Де або Україна кидає інвесторів, помахавши їм ручкою, або Мінфін скасовує угоду і стикається з безпрецедентною ситуацією, адже такого взагалі не повинно відбуватися ніде і ніколи», — прокоментував він.

Передісторія

Раніше «Мінфін» повідомляв, що Road show пройде в Лондоні, Мілані, Франкфурті та Мюнхені. Організаторами угоди призначені BNP Paribas і Goldman Sachs.

У жовтні минулого року Україна розмістила два транші євробондів на загальну суму $2 млрд: єврооблігації з погашенням у лютому 2024 року на $750 млн з прибутковістю 9% і 10 — річні євробонди на $1,25 млрд із прибутковістю 9,75%.

У березні були дорозміщені 10-річні єврооблігації на $350 млн. WSJ з посиланням на джерела, знайомі з цією угодою, повідомляла, що всі доразмещенные євробонди в рамках приватної угоди були викуплені банком JP Morgan (він же виступив єдиним організатором дорозміщення).